WordPress. Jak Zrobić Na Stronie Slider [ZA DARMO]

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

W nagraniu poniżej pokażę Ci jak za darmo, szybko i w prosty sposób zrobić na stronie internetowej slider ze zmieniającymi się zdjęciami, tekstem czy przyciskiem „Call To Action”. Do zrobienia takiego slidera potrzebna będzie darmowa wtyczka WordPress, wystarczy kliknąć w niej nazwę, by ją pobrać  Responsive Slider by MotoPress Używałem większość popularnych darmowych wtyczek do zrobienia slidera, i powiem Ci, że ta wtyczka jest prosta w obsłudze i w darmowej wersji oferuje wiele ciekawych opcji. Poniżej film jak zrobić slider krok po kroku a pod film wersja tekstowa wpisu, gdzie zamieściłem najważniejsze ustawienia wtyczki. Zapraszam.

Zainstalowałem wtyczkę, i co dalej?

Szukamy w kokpicie WordPress wtyczkę MotoPress i wchodzimy w pierwszą zakładkę jak na zdjęciu poniżej: Następnie klikamy w „create slider” i „Custom Slider”:   Jeśli chcesz utworzyć slider ze zmieniających się postów z Twojego bloga kliknij druga opcję „Posts Slider” Następnie przechodzimy do ustawień slidera. W zakładce „General” ustawiamy szerokość i wysokość slidera: Jeśli chcesz, by Twój Slider wyświetlał się na całym ekranie wejdź w zakładkę „Size”: W zakładce „Slideshow” ustawiamy długość pokazującego się slajdu, długość animacji oraz rodzaj animacji (mamy do wyboru Fade, Slide, Slide up). W kolejnej zakładce „Conrols” możemy zaznaczyć, czy chcemy w naszym sliderze strzałki.

Czas zrobić pierwszy slajd

W tym celu wchodzimy w kokpicie WordPress w zakładkę MotoPress Slider: W następnym kroku klikamy „Edit Slides”:   I klikamy „New Slide” Klikamy potem w zakładkę „Image” i wybieramy zdjęcie do tła dla naszego slajdu: Mamy, tło czas dodać tekst, pod zdjęciem mamy przycisk „Add Text”: Okienko z tekstem jest pierwotnie bardzo małe, i nieczytelne. By zwiększyć czcionkę i zmienić tło tekstu wchodzimy w „Style”, gdzie zmieniamy wielkość czcionki, kolor tekstu i tła: W darmowej wersji wtyczki możemy ustawić czarny napis na jasnym tle lub biały napis na ciemnym tle. Jeśli ustawisz tak jak powyżej Twój slider będzie wyglądał tak: Pozostało na nasz slider nanieść jeszcze przycisk wzywający do działania czyli „Call To Action”. W tym celu wchodzimy w „Add Button”: I tak jak w przypadku tekstu, nasz przycisk domyślnie jest mały i dość brzydki. By zmienić jego wygląd wchodzimy w zakładkę „Style”: Gdy wszystko jest ok klikamy w „Save Slide” i zabieramy się za tworzenie drugiego slajdu klikają „New Slide”: I to wszystko, sam widzisz, że zrobienia ładnie wyglądającego slidera na stronie jest proste. Jeśli masz pytania pisz do mnie śmiało: dariuszpichalski@gmail.com

1 komentarz

  1. Dziękuję za wpis! Zrobiłam wszystko ja Pan napisał ale mi dla czegoś nie wyświetlają się slajdy, w czym może być problem ?
    Pokazuje samą sekcję ale nie widać obrazków.

  2. Super. Właśnie tego szukałem, potrzebowałem slidera, który będzie miał opcje z linkami wychodzącymi. Wszystko fajnie się wyświetla, dobry poradnik. Dzięki za wpis ;]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top