AVADA. Recenzja najpopularniejszego płatnego motywu WordPressa

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

Jeśli zastanawiasz się czy wydać 60$ i zakupić motyw WordPress Avada, to  mam nadzieje, że mój wpis pomoże Ci podjąć słuszną decyzję. Motywu Avada użyłem na kilku dziesięciu stronach, dlatego uważam, że moja recenzja będzie możliwie jak najbardziej obiektywna. Mam również porównanie z innymi popularnymi płatnymi motywami m.in. Divi czy Betheme. A teraz już przejdźmy do konkretów. Motyw można pobrać na stronie: themeforest AVADA Avada ma 450 000 pobrań (stan na styczeń 2019), co czyni ją najpopularniejszym płatnym motywem w historii. Ja sam, gdy zaczynałem swoją przygodę z WordPressem i szukałem pierwszego płatnego motywu, mój wybór padł właśnie na Avadę, czego absolutnie dziś nie żałuję. Motyw mogę z czystym sumieniem polecić zarówno zaawansowanym  użytkownikom WordPressa jak i naprawdę początkującym. Na youtube jest sporo filmów z tutorialami jak konfigurować i postawić swoją stronę na Avada WP theme. Polecam Ci zwłaszcza ten:

Avada: szybka i prosta instalacja

Po ściągnięciu lekkiego pliku instalacyjnego (zaledwie 5mb) i instalacji motywu, możemy zaledwie jednym kliknięciem zainstalować jeden z 45 gotowych szablonów stron: demo szablon avada Jeśli chodzi o dizajn szablonów to bywa różnie, niektóre są naprawdę ładne, ale są i takie które już delikatnie mówiąc trochę „straszą” swoim wyglądem. Pod tym względem motyw BeTheme jest zdecydowanie ładniejszy. Szablony w bardzo prosty sposób można edytować i dostosować do swoich potrzeb, o czym jeszcze wspomnę.

Avada: siła tkwi w prostocie.

Po instalacji motyw, w kokpicie po lewej stronie mamy zakładkę poświęconą motywowi, gdzie w sekcji „Theme Options” możemy skonfigurować naszą stronę postawioną na tym motywie. Kokpit tej sekcji jest bardzo przejrzysty i intuicyjny, wszystko mamy podzielone na oddzielne sekcje takie jak: nagłówek, kolory, czcionki, stopka, tło, typografia, logo, media społecznościowe itp. Edycja jest naprawdę bardzo prosta, łatwo zapanować i mieć wszystko pod pełną kontrolą. demo szablon avada

Prosta budowa strony na zasadzie „Złap i upuść”

Budowa strony jest bardzo prosta wystarczy złapać myszą interesujący element strony i przeciągnąć go w miejsce gdzie ma się znajdować na stronie. Do wyboru mamy 55 różnych elementów np. obrazek, slider, tekst, nagłówek, opinie klientów. Odpowiedzialny za to jest prosty i intuicyjny autorski edytor stron „Fusion Builder”: fusion builder Oprócz edytora Elementor, jest to najlepszy moim zdaniem edytor do szybkiej budowy stron. Jest prosty, intuicyjny, a praca na nim jest naprawdę szybka i przyjemna. Edytor ma swa minusy. Pierwszy to brak języka polskiego. Drugi to taki, ze w momencie gdy kiedyś zmienisz na swojej stronie motyw, to edytor zostawi po sobie „niezbyt czysty kod”.

Wtyczki dołączone do motywu Avada

Kupując motyw WordPress Avada dostajemy w paczce kilka świetnych płatnych wtyczek: avada wordpress plugins  

Avada: dostępne nagłówki

Do wyboru mamy 7 różnych nagłówków. Menu możemy ustawić zarówno poziomo jak i pionowo. Możemy także ustawić by menu przewijało się w dół kiedy scrolujemy naszą stronę.

Avada: czcionki

Na naszej stronie możemy użyć dowolnej czcionki od Google, a wybór czcionki w opcjach motywu jest bardzo prosty.

Avada: Slidery

Do wyboru mamy 3 różne slidery: popularny Revolution Slider, innowacyjny Layer Slider oraz autorski Fusion Slider. Osobiście najczęściej korzystam z Fusion Slidera, ze względu na szybką i prostą konfigurację.

Avada: dla kogo ten motyw, a da kogo nie.

Motyw polecam zwłaszcza do budowy stron firmowych oraz sklepów online (motyw jest kompatybilny z wtyczką WooCommerce) Nie polecam go natomiast do budowy blogów, konfiguracja jest toporna, a sam blog na tym motywie nie wygląda najlepiej.

Avada: minusy motywu.

Motyw jak dla mnie ma dwa minusy. Pierwszy to wspomniany wygląd stron demo, nie wszystkie „powalają” dizajnem. A drugi to szybkość wczytywania się stron postawionych na tym motywie. Tragedii nie ma, ale mógłby być szybszy.

Avada: Podsumowanie.

Motyw polecam zwłaszcza początkującym użytkownikom WordPressa. Jest bardzo prosty w konfiguracji, a samo tworzenie stron jest szybkie i proste. Motyw polecam zwłaszcza do budowy firmowych stron, e-sklepów. Odradzam przy budowie bloga. A poniżej kilka z moich stron „postawionych” na Avadzie: pszczolkaskorzec.pl goldenplast.pl baldwinskorzec.pl

1 komentarz

  1. Pierwszy raz usłyszałam słowo „avada” i natknęłam się na ten artykuł… Prosto, zwięźle, zrozumiale i na temat. Będę budować stronę dla swoich pierników. Pytanie moje brzmi – czy można gdzieś podejrzeć szablony serwowane przez avadę?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top