WordPress. Jak zrobić przyklejone/pływające menu [Sticky Menu]

sticky menu wordpress
Ocena wpisu
5/5

Spis treści

W tym wpisie, który przygotowałem zarówno w formie artykułu jak i filmiku (który znajdziesz na końcu tego wpisu) pokażę Ci jak zrobić pływające/przyklejone menu (sticky menu) na Twojej stronie internetowej zrobionej na WordPress.W tym celu użyjemy wtyczki: myStickymenuInstalujemy wtyczkę a następnie wybieramy w kokpicie WordPress – Ustawienia – myStickymenu:przyklejone menu Powinno nam się ukazać następujące okno ustawień wtyczki: A następnie otwieramy w nowym oknie nasza stronę internetową, najeżdżamy kursorem na obszar menu. Klikamy prawym przyciskiem myszy na obszarze menu i wybieramy „Zbadaj:menu wordpressNastępnie musimy skopiować nazwę znacznika „class”; w moim przypadku jest to „site-header”.Kopiujemy „site-header” i wklejamy w okienko ustawień wtyczki  poprzedzając kropką jak na poniższym obrazku:Zapisz zmiany, pływające menu powinno być dostępne na Twojej stronie www.W zakładce „style” możesz nadać kolor swojemu przyklejonemu menu, a w zakładce „advanced” zaznaczyć rodzaje stron, na których chcesz ukryć to menu.A poniżej film prezentujący instalację wtyczki: 

Mój Kurs WordPress

Chcesz nauczyć się Tworzyć strony www samodzielnie? Już jest mój autorski kurs tworzenie stron na WordPress. Prawie 11 godzin praktycznej wiedzy z zakresu tworzenia stron www. Kurs przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i tych, którzy chcą tworzyć strony zawodowo.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

1 komentarz

  1. U mnie to nie zadziałało mimo wielu prób. Zadziałała za to wtyczka Sticky Menu (or Anything!) Settings, którą jest banalnie prosta i przyklejamy menu w 2 sekundy bez badania strony i kopiowania kodu.
    Wystarczy wpisać tylko header nav w pozycji Sticky Element i tyle 🙂

    Wstawiłbym zrzut z ekranu ale nie mogę. Jak ktoś ma pytanie to możecie napisać przez FB.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top