10 najlepszych wtyczek społecznościowych do WordPressa

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

Ilość dostępnych wtyczek społecznościowych do WordPressa może przytłaczać zwłaszcza początkujących użytkowników. W tym wpisie przedstawię 10 moim zdaniem najlepszych wtyczek społecznościowych gotowych to użycia na Twojej stronie czy blogu.

Czego oczekiwać od dobrej wtyczki społecznościowej do WordPressa?

Głównym problemem dostępnych wtyczek społecznościowych jest ich wpływ na wydajność Twojej strony postawionej na WordPress. Wtyczki te wczytują dodatkowy kod css, skrypty, spowalniając często Twoja witrynę.  Należy zachować balans miedzy funkcjonalnościami wtyczki a jej wpływem na szybkość strony. Należy przemyśleć również które portale społecznościowe uwzględnić. Ograniczenie ich liczby może zwiększyć wygodę użytkowników oraz ograniczyć negatywny wpływ na Twoja witrynę. Niektóre z poniższych wtyczek zaskoczą Cie swoimi funkcjonalnościami, o których nawet nie słyszałeś Poniżej mój subiektywny wybór 10 najlepszych wtyczek social media do WordPressa:

1. Shared Counts

Shared Counts to lekka i prosta w użyciu wtyczka mediów społecznościowych dla WordPress. Zawiera ograniczoną liczbę portali społecznościowych: Facebook, Twitter, Google+, Stumbleupon, Pinterest, Yummly i LinkedIn. Możemy wybierać spośród wielu stylów przycisków oraz obszaru wyświetlania (oprócz opcji przed i po treści, miejsce wyświetlania możemy również ustawić ręcznie)

2. Sassy social share

Sassy Social Share to prosta w użyciu wtyczka  z mnóstwem opcji. Obsługuje wiele portali  społecznościowych. Przyciski można dodać do treści postów, a także w formie „pływającej” belki. Jeśli chodzi o style ikon, wtyczka oferuje trzy podstawowe: przyciski zaokrąglone,  przyciski kwadratowe lub prostokątne.

3. AddtoAny

Wtyczka oferuje Oferuje wiele popularnych portali społecznościowych, które możemy udostępnić standardowo bądź w formie „pływającej” Wtyczka oferuje integrację z Google Analytics . AddtoAny jest bardzo lekka przez co nie wpływa na wydajność strony w porównaniu z innymi podobnymi narzędziami. Świetnie dostosowuje sie do urządzeń mobilnych. Ikony sa w formacie SVG (wektory) przez co świetnie wyglądają na kazdym urządzeniu

4. WordPress to Buffer

Bufor jest popularnym narzędziem mediów społecznościowych, który umożliwia automatyzację naszych postów w social media. Możemy zaplanować nasze wpisy na Facebooku, Twitterze, LinkedIn itp.

5. Simple Social Icons

Tak jak nazwa wskazuje, wtyczka oferuje proste jednokolorowe ikonki (kolor możemy ustawić sami). Ikony mediów społecznościowych wyświetlają się w formie widżetu w bocznym pasku. Wtyczka ma ograniczoną ilość portali społecznościowych. Jej plusem prostota użycia i minimalny wpływ na wydajność strony.

6. Social Icons Widget by WPZoom

Social Icons Widget pozwala w prosty i intuicyjny sposób dodać ikony mediów społecznościowych do paska bocznego WordPress. Do wyboru mamy trzy style ikonek: zaokrąglone, okrągłe i kwadratowe. Jeśli chcesz możesz także użyć niestandardowych kolorów. Po aktywacji wtyczki należy przejść w kokpicie WordPressa do zakładki Wygląd »Widżety i dodać widget Ikony społecznościowe do paska bocznego. Następnie zastąp domyślne adresy URL własnymi profilami mediów społecznościowych. I gotowe!

7. WordPress Social Login

Wtyczka ta pozwala na rejestrację, logowanie i komentowanie wpisów na Twoim blogu za pomocą kont na portalach społecznościowych? Jest bardzo prosta w obsłudze i obsługuje dużo portali społecznościowych.

8. Revive Old Post

Aby zwiększyć zasięg i zaangażowanie Twoich odbiorców w mediach społecznościowych, musisz regularnie publikować na nich treści. Nie zawsze jest na to czas. Wtyczka Revive Old Post pozwala automatycznie udostępniać stare posty w Twoich mediach społecznościowych. Daje także użytkownikom możliwość odkrywania popularnych treści z Twojej strony.

9. Instagram Feed

Bardzo prosta w użyciu wtyczka dzięki której wyświetlisz swoje zdjęcia z Instagrama na swojej stronie zbudowanej w oparciu o WordPress. By w pełni korzystać z wtyczki należy wygenerować token dostępu do Instagrama. Następnie możesz użyć shortkodu, aby wyświetlić kanał w dowolnym miejscu na Twojej stronie internetowej.

10. Better Click To Tweet

Być może widziałeś niestandardowe pola cytatów na wielu popularnych blogach, które pozwalają użytkownikom łatwo udostępniać treść na Twitterze. Ostatnia wtyczka w tym zestawieniu pozwala w prosty sposób dodać tweet bezpośrednio z Twojej witryny. Jeśli masz pytania zostaw komentarz luba napisz do mnie prywatną wiadomość: dariuszpichalski@gmail.com Do przeczytania!

1 komentarz

  1. Szukałem ale nie znalazłem – może znajdziesz chwilę, żeby napisać artykuł o ogólnie najlepszych wtyczkach do WP przy świeżo stawianej stronie? 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top