Ocena wpisu
5/5
Spis treści
Elementor to wtyczka do WordPressa, dzięki której budowa stron nigdy nie była tak prosta i szybka. Stosowałem wszystkie najpopularniejsze wtyczki WordPressa do budowy i edycji stron i w moim subiektywnym odczuciu, nie ma lepszej od Elementora. Pod względem intuicyjności i prostoty w budowie stron, dorównuje mu jedynie plugin Fusion Builder, dołączony do motywu Avada (59$) . Elementor jest jednak darmowy i po polsku. Jeśli chodzi o darmowe wtyczki do budowy stron – Elementor bije konkurencje na głowę. Jeśli chciałbyś go kiedyś odinstalować, wtyczka „zostawi po sobie” czysty kod, a nie jak np. SiteOrigin brzydkie shortcody, co ma wpływ np. przy pozycjonowaniu strony internetowej. Elementor dostępny jest w wersji za darmo i płatnej. W dalszej części wpisu przybliżę bliżej różnice między tymi wersjami. Wtyczkę możesz pobrać tutaj: Elementor
Następnie pokaże nam się następujący interfejs:
Klikając w polu strony na plusik przechodzimy do tworzenia stron określając w pierwszej kolejności ilość kolumn:
Budowa strony może być jednak jeszcze prostsza. Jeśli wybierzemy ikonkę folderu możemy wybrać spośród gotowych szablonów całych stron (które możemy dostosować szybko pod siebie). Tym samym przy pomocy jednego kliknięcia można zaimportować interesujący nas układ:
W wersji darmowej mamy do wyboru 40 szablonów stron. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz gotowych szablonów całych stron, możemy zaimportować także tzw. „bloki” czyli interesujące nas sekcje na stronie np. kontakt, portfolio, zapis na newsletter. Do wyboru mamy również 28 darmowych widżetów, które możemy wstawić w każdym miejscu na stronie. Stworzone przez nas projekty możemy zapisać w formie szablonu strony i wykorzystać w przyszłości. Zasadnicza równica między darmową wersją Elementora a płatną to właśnie ilość i jakość gotowych do zaimportowania szablonów, bloków i widżetów (jak choćby świetny widżet Galeria)
W darmowej wersji mamy do dyspozycji następujące elementy:
Wygląd naszej strony; takie elementy jak tło, kolory, czcionki, możemy w prosty i szybki sposób edytować klikając w „Styl”:
Każdemu elementowi na stronie możemy nadać indywidualny wygląd. W zakładce „Zaawansowane” możemy edytować marginesy, odstępy miedzy kolumnami, animacje wejścia.
Elementor jest darmowy i bardzo łatwy do nauczenia.
Interfejs Elementora jest intuicyjny i łatwy do szybkiego nauczenia się. Twórcy postawili na prostotę. Głównie dzięki temu ta bardzo młoda jeszcze wtyczka, została pobrana ponad milion razy, a jej średnia ocena w to 4,8/5. By tworzenie stron w oparciu o Elementor było jeszcze prostsze, twórcy pluginu prowadzą kanał na Youtube z samouczkamiDarmowe motywy WordPress kompatybilne z Elementor:
Nie wszystkie motywy (zarówno te darmowe jak i płatne są w pełni kompatybilne z Elementorem, poniżej lista najlepszych darmowych motywów najlepiej współpracujących z tą wtyczką: Po instalacji wtyczki wystarczy wybrać w kokpicie WordPressa już istniejąca podstronę lub dodać nową stronę, którą chcemy edytować i kliknąć w przycisk „Edytuj w Elementorze”:



Reponsywne strony
Strony zbudowane przy pomocy tej wtyczki są w 100% responsywne co możemy sprawdzić na dole po lewej stronie interfejsu:
Budowa stron przy pomocy Elementor działa na zasadzie „drag and drop” czyli złap i upuść.
Wystarczy złapać myszką interesujący nas element i przeciągnąć go na naszą stronę:


Ten edytor na prawda jest najlepszy dla WordPress. Ma wygodny interfejs użytkownika i szereg różnych opcje. 😉
Ta najlepszy. Szkoda komentować. Taki specjalista.
Pokaż swoją moc i wiedzę kolegę:)
Pokaż swoją moc i wiedzę kolego
Pokaż swoja wiedzę , chętnie się nauczę czegoś nowego od takiego specjalisty jak Ty