Początkowe ustawienia na świeżej Instalacji WordPress

W tym wpisie pokaże Ci kilka koniecznych ustawień początkowych w Twoim sklepie na WordPress Woocommerce, które należy zrobić zaraz po Instalacji WordPress.

Ustawienia WordPress – poproś o nieindeksowanie witryny w Google

Kokpit WordPress wygląda tak jak na poniższej grafice. Pierwszą rzeczą jaką zrób to wejdź w zakładkę USTAWIENIA-CZYTANIE i zaznacz checkbox jak na grafice:

poproś o nie indeksowanie witryny strony

Twoja strona to obecnie plac budowy, więc na razie lepiej, aby wyszukiwarka Google nie indeksowała Twojego sklepu. Pamiętaj, aby w momencie, gdy Twoja witryna będzie już finalnie skończona wejść tu raz jeszcze i ten checkbox odznaczyć.

Ustawienia WordPress – zmień bezpośrednie odnośniki

Kolejna rzecz na naszej liście niezbędnych początkowych ustawień to ustawienie bezpośrednich odnośników. Ustaw jak na grafice poniżej opcję NAZWA WPISU:

bezpośrednie odnośniki w wordpress

Dzięki tej opcji linki do podstron w Twoim serwisie będą „przyjazne” dla wyszukiwarki Google oraz zwyczajnie będą” dobrze wyglądać” w oknie przeglądarki niż np. takie „krzaki” jak twojadomena.pl/?p=123

Ustawienia WordPress – zmień wyświetlanie strony głównej

WordPress powstał jako platforma blogowa i w świeża instalacja tego CMS na Twojej domenie jest blogiem – stroną z wpisami. Tak więc jeśli chcesz aby Twoja strona lub sklep wyświetlała stronę główną jako stronę statyczną (a nie z wpisami) – musimy dokonac w tym miejscu zmiany

Na początku wejdź w zakładkę WPISY. Znajdziesz tam przykładowy wpis HELLO WORLD, który zawsze jest dodany na świeżo zainstalowanym WordPress i trzeba go usunąć tak jak na poniższej grafice (pamiętaj, aby ten wpis również na stałe usunąć z kosza)

usuwanie wpisów w wordpress

Tworzenie zakładek: Strona Główna i Polityka Prywatności

Tak jak wspomniałem wyżej, strona główna naszej świeżej instalacji WordPress wyświetla najnowsze wpisy, i w tym kroku zmienimy to; utworzymy zakładkę strony głównej i ustawimy wyświetlanie jej jako statyczną właśnie stronę główną.

W tym celu klikamy zakładkę STRONY – DODAJ NOWĄ:

dodanie strony w wordpress

W oknie, które nam się wyświetli wpisujemy nazwę zakładki, czyli STRONA GŁÓWNA, klikamy opublikuj i cofamy się do widoku głównego kokpitu WordPress klikając w lewym górnym rogu ikonę W:

Dodawanie podstron w wordpress

Następnie należy ustawić tę  zakładkę jako statyczną stronę główną w tym celu przechodzimy w kokpicie WordPress do sekcji USTAWIENIA-CZYTANIE i ustawiamy jak na grafice poniżej statyczną stronę główną:

statyczna strona główna na wordpress

Stworzenie strony głównej za nami; czas na stronę polityki prywatności, którą tworzymy w taki sam sposób, czyli wchodząc w STRONY-DODAJ NOWĄ i tworzymy zakładkę „Polityka prywatności”.

Gdy zakładka jest utworzona, należy w WordPress wskazać właśnie tę podstronę jako stronę polityki prywatności. Aby to zrobić klikamy w sekcję USTAWIENIA-PRYWATNOŚĆ- ZMIEŃ STRONĘ POLITYKI PRYWATNOŚCI i na liście wybieramy utworzoną przez nas stronę polityki prywatności:

polityka prywatności na wordpress

Zakładka polityki prywatności jest bardzo ważna na każdej stronie internetowej. Jako administratorzy mamy obowiązek utworzyć taką zakładkę, a link do niej powinien być na każdej podstronie naszego serwisu, dlatego najczęściej widzimy na stronach internetowych odnośnik do polityki prywatności np. w stopce.

Co to jest i po co się tworzy na stronie zakładkę Polityka Prywatności

Polityka prywatności ma za zadanie informować użytkownika, kto jest administratorem danych zbieranych na stronie, czy w sklepie internetowym (np. dane osoby dokonującej zamówienia w Twoim sklepie), w jaki sposób te dane są zbierane, w jaki sposób są zabezpieczane, czy są i komu udostępniane.

Przy tworzeniu polityki prywatności możesz oczywiście skorzystać z pomocy prawnika. Na potrzeby tej publikacji skorzystamy z jednego z darmowych generatorów polityki prywatności, dzięki któremu utworzenie treści na naszą podstronę polityki prywatności zajmie nam 5-10 minut.

Darmowy generator polityki prywatności

Aby to zrobić przejdź na stronę: cyberfolks.pl/generator-polityki-prywatnosci/

Na stronie generatora należy uzupełnić dane strony, oraz nas jako administratorów danych. Należy również zaznaczyć szereg innych informacji dotyczących zbierania i przetwarzania danych zbieranych poprzez naszą stronę internetową.

I tak wygenerowaną treść tej zakładki kopiujemy do podstrony Polityka Prywatności.

Na stronie Cyber_Folsk możesz również kupić polecany przeze mnie Hosting WordPress z moim rabatem. Podaj w zamówieniu kod rabatowy o treści: 58024786

Mam nadzieję, że wpis podobał się i pomoże Ci szybko odnaleźć się na świeżej instalacji WordPress i skonfigurować najważniejsze początkowe ustawienia. A jeśli szukasz pomocy przy budowie strony internetowej na WordPress to zapraszam Cię na mój kurs WordPress.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top