Początkowe ustawienia na świeżej Instalacji WordPress

sklep na woocommerce

W tym wpisie pokaże Ci kilka koniecznych ustawień początkowych w Twoim sklepie na WordPress Woocommerce, które należy zrobić zaraz po Instalacji WordPress.

Ustawienia WordPress – poproś o nieindeksowanie witryny w Google

Kokpit WordPress wygląda tak jak na poniższej grafice. Pierwszą rzeczą jaką zrób to wejdź w zakładkę USTAWIENIA-CZYTANIE i zaznacz checkbox jak na grafice:

poproś o nie indeksowanie witryny strony

Twoja strona to obecnie plac budowy, więc na razie lepiej, aby wyszukiwarka Google nie indeksowała Twojego sklepu. Pamiętaj, aby w momencie, gdy Twoja witryna będzie już finalnie skończona wejść tu raz jeszcze i ten checkbox odznaczyć.

Ustawienia WordPress – zmień bezpośrednie odnośniki

Kolejna rzecz na naszej liście niezbędnych początkowych ustawień to ustawienie bezpośrednich odnośników. Ustaw jak na grafice poniżej opcję NAZWA WPISU:

bezpośrednie odnośniki w wordpress

Dzięki tej opcji linki do podstron w Twoim serwisie będą „przyjazne” dla wyszukiwarki Google oraz zwyczajnie będą” dobrze wyglądać” w oknie przeglądarki niż np. takie „krzaki” jak twojadomena.pl/?p=123

Ustawienia WordPress – zmień wyświetlanie strony głównej

WordPress powstał jako platforma blogowa i w świeża instalacja tego CMS na Twojej domenie jest blogiem – stroną z wpisami. Tak więc jeśli chcesz aby Twoja strona lub sklep wyświetlała stronę główną jako stronę statyczną (a nie z wpisami) – musimy dokonac w tym miejscu zmiany

Na początku wejdź w zakładkę WPISY. Znajdziesz tam przykładowy wpis HELLO WORLD, który zawsze jest dodany na świeżo zainstalowanym WordPress i trzeba go usunąć tak jak na poniższej grafice (pamiętaj, aby ten wpis również na stałe usunąć z kosza)

usuwanie wpisów w wordpress

Tworzenie zakładek: Strona Główna i Polityka Prywatności

Tak jak wspomniałem wyżej, strona główna naszej świeżej instalacji WordPress wyświetla najnowsze wpisy, i w tym kroku zmienimy to; utworzymy zakładkę strony głównej i ustawimy wyświetlanie jej jako statyczną właśnie stronę główną.

W tym celu klikamy zakładkę STRONY – DODAJ NOWĄ:

dodanie strony w wordpress

W oknie, które nam się wyświetli wpisujemy nazwę zakładki, czyli STRONA GŁÓWNA, klikamy opublikuj i cofamy się do widoku głównego kokpitu WordPress klikając w lewym górnym rogu ikonę W:

Dodawanie podstron w wordpress

Następnie należy ustawić tę  zakładkę jako statyczną stronę główną w tym celu przechodzimy w kokpicie WordPress do sekcji USTAWIENIA-CZYTANIE i ustawiamy jak na grafice poniżej statyczną stronę główną:

statyczna strona główna na wordpress

Stworzenie strony głównej za nami; czas na stronę polityki prywatności, którą tworzymy w taki sam sposób, czyli wchodząc w STRONY-DODAJ NOWĄ i tworzymy zakładkę „Polityka prywatności”.

Gdy zakładka jest utworzona, należy w WordPress wskazać właśnie tę podstronę jako stronę polityki prywatności. Aby to zrobić klikamy w sekcję USTAWIENIA-PRYWATNOŚĆ- ZMIEŃ STRONĘ POLITYKI PRYWATNOŚCI i na liście wybieramy utworzoną przez nas stronę polityki prywatności:

polityka prywatności na wordpress

Zakładka polityki prywatności jest bardzo ważna na każdej stronie internetowej. Jako administratorzy mamy obowiązek utworzyć taką zakładkę, a link do niej powinien być na każdej podstronie naszego serwisu, dlatego najczęściej widzimy na stronach internetowych odnośnik do polityki prywatności np. w stopce.

Co to jest i po co się tworzy na stronie zakładkę Polityka Prywatności

Polityka prywatności ma za zadanie informować użytkownika, kto jest administratorem danych zbieranych na stronie, czy w sklepie internetowym (np. dane osoby dokonującej zamówienia w Twoim sklepie), w jaki sposób te dane są zbierane, w jaki sposób są zabezpieczane, czy są i komu udostępniane.

Przy tworzeniu polityki prywatności możesz oczywiście skorzystać z pomocy prawnika. Na potrzeby tej publikacji skorzystamy z jednego z darmowych generatorów polityki prywatności, dzięki któremu utworzenie treści na naszą podstronę polityki prywatności zajmie nam 5-10 minut.

Darmowy generator polityki prywatności

Aby to zrobić przejdź na stronę: cyberfolks.pl/generator-polityki-prywatnosci/

Na stronie generatora należy uzupełnić dane strony, oraz nas jako administratorów danych. Należy również zaznaczyć szereg innych informacji dotyczących zbierania i przetwarzania danych zbieranych poprzez naszą stronę internetową.

I tak wygenerowaną treść tej zakładki kopiujemy do podstrony Polityka Prywatności.

Na stronie Cyber_Folsk możesz również kupić polecany przeze mnie Hosting WordPress z moim rabatem. Podaj w zamówieniu kod rabatowy o treści: 58024786

Mam nadzieję, że wpis podobał się i pomoże Ci szybko odnaleźć się na świeżej instalacji WordPress i skonfigurować najważniejsze początkowe ustawienia. A jeśli szukasz pomocy przy budowie strony internetowej na WordPress to zapraszam Cię na mój kurs WordPress.

Mój Kurs WordPress

Chcesz nauczyć się Tworzyć strony www samodzielnie? Już jest mój autorski kurs tworzenie stron na WordPress. Prawie 11 godzin praktycznej wiedzy z zakresu tworzenia stron www. Kurs przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i tych, którzy chcą tworzyć strony zawodowo.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top