Spis treści
Elementor to darmowa wtyczka która pozwala w szybki i łatwy sposób budować strony internetowe w oparciu o WordPress na zasadzie „złap i upuść”, dzięki czemu budowa strony internetowej jest prosta niczym budowa z klocków Lego.
W tym wpisie przedstawię Ci 9 motywów WordPress, które są w pełni kompatybilne z wtyczką Elelementor. Wszystkie podane tu motywy są rekomendowane przez samych twórców Elementora.
Polecam również swój wpis gdzie zebrałem TOP 30 najlepsze darmowe motywy/szablony WordPress
Zaczynajmy więc.
1. NEVE
Motyw WordPress Neve to bardzo szybki, uniwersalny motyw z bardzo łatwą konfiguracją. Świetny do budowy do blogów, stron małych i średnich firm, startupów, czy e-sklepów (w pełni zgodny z wtyczką WooCommerce)
Osoby, które chcą w atrakcyjny sposób zaprezentować swoje portfolio również będą zadowolone z wyboru tego motywu. Szablon motyw WordPress NEVE jest zoptymalizowany pod urządzenia mobilne i w pełni responsywny Główną zaletą tego motywu WordPress jest szybkość wczytywania. Mimo, że jest lekki i ma minimalistyczny wygląd, motyw jest bardzo dobrze zoptymalizowany kod kątem optymalizacja SEO, co może zaowocować wysokimi pozycjami w wynikach wyszukiwania Google. Uwagę zwracają nowoczesne animacje na stronie i ciekawy układ treści.
Neve doskonale współpracuje z Elementorem oraz innymi najpopularniejszymi edytorami stron (Gutenberg, Brizy, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin czy Divi).
Z pewnością motyw wart uwagi, dość świeży i wróżę mu sporą popularność.
2. Hestia
Motyw WordPress Hestia pochodzi od tych samych twórców co NEVE.
Hestia to świetny motyw, najwyższa półka jeśli chodzi o darmowe motywy szablony WordPress.
Świetnie współpracuje z wtyczką WordPress Elementor:
Świetnie współgra również z wtyczką do budowy sklepów internetowych WooCommerce.
Oprócz motywów Ocean WP i Astra do budowy sklepów polecam właśnie motyw Hestia.
Hestia jest szybka i bardzo dobrze zoptymalizowana pod SEO i gotowa do tłumaczenia na język polski. W internecie jest mnóstwo samouczków do tego motywu. Motyw może pochwalić się dobrym wsparciem technicznym- odpisują poniżej 8 godzin:)
W kilka kliknięć możemy zainstalować stronę DEMO i po krótkiej personalizacji cieszyć się własną stroną www.
3. Ocean WP motyw WordPress
Absolutny TOP jeśli chodzi darmowe motywy szablony WordPress. Dostępny w wersji darmowej jak i płatnej. Wersja darmowa w zupełności wystarczy do budowy firmowych stron, blogów czy sklepów internetowych.
Z wtyczką Elementor współpracuje bez zarzutu.
W pełni responsywny, bardzo szybki, zoptymalizowany pod SEO, świetnie współpracuje z wtyczką WooCommerce dzięki czemu zbudujesz na nim piękny sklep internetowy.
Jeśli miałbym wybrać darmowy motyw WordPressa do budowy e-sklepu w oparciu o wtyczkę Woocommerce, wybrałbym właśnie Ocean WP.
Gotowy do tłumaczenia na język polski. Posiada świetne wsparcie twórców. Posiada sporą bibliotekę gotowych stron startowych, które zaimportujesz w kilka chwil.
4. Sydney WordPress Theme
Najpopularniejszy darmowy biznesowy motyw WordPress.
Przykładowa strona wykonana przeze mnie ładnych kilka lat temu na motywie Sydney: tłumaczenia niemieckie
Do czasu zanim przekonałem się do Elementora, robiłem strony na motywie Sydney używając wtyczki do budowy stron Siteorigin Page Builder.
Praca na Elementor jest dużo szybsza i bardziej intuicyjna. Poza tym wtyczka WordPress Siteorigin Page Builder po deinstalacji zostawia po sobie mnóstwo „śmieciowego kodu”.
Motyw WordPress Sydney wyróżnia się świetnym dużym, pełnoekranowym sliderem z przyciskiem „Call To Action”.
W odróżnieniu od innych darmowych motywów można zrobić pływające menu bez instalacji dodatkowej wtyczki.
Bardzo prosty w konfiguracji, gotowy do tłumaczenia na polski, posiada mnóstwo opcji personalizacyjnych; dostęp do czcionek Google, świetnie wyeksponowane ikonki mediów społecznościowych
Idealny do budowy firmowej strony internetowej.
W kilka chwil możemy zaimportować stronę startową i szybko dostosować ją pod siebie.
5. Zakra motyw/szablony WordPress
Nowy motyw (2019), ale wróżę mu ogromny sukces. Polecam zwłaszcza osobom początkującym. Na podstawie tego motywu nagrałem film jak w godzinkę zrobić własną stronę internetową, który możesz zobaczyć poniżej:
Motyw jest szybki, idealnie sprawdzi się do budowy małych stron firmowych.
Posiada 10 gotowych stron startowych ( i ta liczba wg twórców ma stale rosnąć), które możesz zainstalować w kilka chwil.
Posiada kilka rodzajów nagłówka do wyboru. Ma świetna opcję jeśli chodzi o spójność kolorystyczną na stronie internetowej: wystarczy wybrać kolor główny, a motyw sam na jego podstawie dobierze i wstawi pozostałe odcienie koloru na stronie.
Gotowe szablony do tego motywu wyglądają świetnie; minimalistyczny, czytelny nowoczesny dizajn (demo sklepu, salonu Spa czy kawiarni: cudo:).
Wszystkie strony startowe możesz zobaczyć pod linkiem: Szablony Zakra
6. Astra motyw WordPress
Motyw zainstalowany na stronie, na której właśnie jesteś.
Główna zaleta motywu WordPress Astra? Szybkość wczytywania się. To najszybszy motyw WordPressa.
Świetnie współpracuje z Elementorem. Motyw uniwersalny: świetnie sprawdzi się zarówno do budowy strony firmowej, bloga, jak i sklepu internetowego.
Przykład strony/wizytówki zbudowanej na tym motywie dla mojego klienta: Villa Gryf
Może być wykorzystany także do budowy platformy e-learningowej, na której możesz sprzedawać swoje kursy, czy szkolenia: motyw współpracuje z wtyczką Learn Dash.
Motyw dostępny w wersji darmowej oraz kilku wariantach Premium. Do budowy prostych stron motyw Astra + Elementor w zupełności wystarczy.
W wersji darmowej mamy dostęp do 20 stron startowych, które łatwo zaimportować na naszą stronę.
Minus? Okno personalizacji motywu długo się ładuje.
7. GeneratePress motyw WordPress
Świetny motyw i uważam niesłusznie niedoceniany. W wersji darmowej trochę „okrojony”, ale ma moją sympatię ze względu na szybkość wczytywania się. Motyw „waży” poniżej 30kb.
Jeden z motywów rekomendowanych przez twórców Elementora.
Zoptymalizowany pod kątem SEO, gotowy do tłumaczenia na język polski.
8. Phlox
„Czarny koń” tego zestawienia. Motyw rekomendowany przez samych twórców wtyczki Elementor
Odkryłem go dość niedawno. Motyw oferuje w wersji darmowej dostęp do sporej ilości świetnie wyglądających stron startowych (naprawdę świetnie jak na darmowy motyw WordPress)
Na uwagę zasługują świetnie wyglądające elementy na stronie jak galeria czy portfolio.
Przykładowa strona na tym motywie: Architect
9. Twenty sixteen
Tak, ten domyślny motyw WordPress świetnie współpracuje z wtyczką Elementor, a przy tym jest szybki. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, ten motyw jest dla Ciebie.
Ostatnio wypróbowałem Phloxa i faktycznie ma sporo zalet. Poza wspomnianymi stronami startowymi największym plusem są natywne dodatki do Elementora takie jak na przykład atrakcyjnie ostylowane gridy z postami, galerie, portfolio itd. Jedyny mankament to to, że jest dosyć wolny np. w porównaniu z Astrą (strona, która na Astrze miała wynik 64 w Page Speed Insight mobile, po przełączeniu na Phloxa ledwie dobijała do 50)
fakt muli ten Phlox trochę 🙂
Znam kilka motywów z tej listy. Szkoda, że naszych nie ma. Mamy 30+ darmowych motywów WordPress.
A gdzie można znaleźć wasze motywy chętnie bym się im przyjrzał
hej, ja motywów nie tworze:) Pracuję na innych tworząc strony internetowe moim klientom:)
Dzień dobry,
mam problem z motywem OceanWp. Mianowicie aktywowałam go u siebie i wszystko byłoby super, gdyby nie to, że teraz przestały być widoczne opis strony, widget Facebooka oraz formularz kontaktowy. Co należy zrobić, by i one były widoczne?
Pozdrawiam
Iza
witam, nie używam ocean wP
Rozumiem. A używa Pan może motywu Twenty sixteen? Aktywowałam go teraz u siebie i zastanawiam się, w jaki sposób edytować stopkę, tak aby usunąć/schować 'Dumnie wspierane przez WordPressa’.
W tych motywach trzeba dobrze szukać. Czasem dłuuugo, niestety. Prawdopodobnie ta opcja gdzieś się chowa w Kokpit / Wygląd / Dostosuj …
Ok, dziękuje.
Wtyczka Remove Footer Credit