Jak za darmo stworzyć kurs online [wtyczka LearnPress]

W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci darmową wtyczkę LearnPress, dzięki której możesz stworzyć oraz sprzedawać swoje kursy, szkolenia online. Jest to bardzo rozbudowana wtyczka, i nawet bardzo wymagający użytkownicy stworzą na niej zaawansowane platformy e-learningowe.

Link do pobrania wtyczki: LearnPress wtyczka WordPress

Przykładowa strona, którą wykonałem bazując na tej wtyczce dotyczyła szkoleń online, dzięki której każdy mógł przejść okresowe szkolenie BHP przez internet: dkmszkoleniabhp.pl

Wtyczka jest bardzo prosta w nawigacji i intuicyjna. Po instalacji i aktywacji wtyczki, mamy w kokpicie WordPressa zakładkę wtyczki, gdzie mamy kilka ładnie posegregowanych podstron:

learnpress wtyczka wodpress

 

Pierwsza zakładka to „Kursy”, gdzie możemy dodać opis kursu, cenę, czas szkolenia, czy autora kursu:

 

learnpress elearning

 

Każdy z naszych kursów możemy zapełnić treścią. W tym celu mamy do dyspozycji podstronę „Lekcje”, gdzei dodajemy partie materiału: tekst, zdjęcia, filmiki itp:

 

 

Każdą z lekcji możemy przyporządkować do wybranego kursu:

 

kurs online wordpress learnpress

 

Kursy możemy zakończyć np. egzaminem końcowym: w tym celu mamy do dyspozycji zakładkę „Testy” gdzie możemy tworzyć testy jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru lub zostawić puste miejsce na odpowiedź.

Jeśli tworzymy test wyboru, możemy wgrać klucz z odpowiedziami i ustawić próg zdawalności np. na 60%. Uczestnik kursu natychmiast po teście otrzyma informacje, czy zaliczył pozytywnie szkolenie.

Certyfikaty. Dzięki wtyczce LearnPress możemy tworzyć certyfikaty ukończenia naszego kursu które będą od razu wysyłane uczestnikom kursu.

A tak wygląda panel kursanta:

panel kursanta learnpress

Zarabiaj na swoich e-szkoleniach.

Wtyczka oczywiście pozwala nam na sprzedawanie naszych szkoleń. Wystarczy wejść w zakładkę „ustawienia” i w podstronę „Płatności”, by podpiąć nasze konto na PayPal:

paypal learnpress wordpress

Jeśli chcemy mieć możliwość płacenia za nasze kursy za pośrednictwem bramek płatniczych typu Dotpay, czy Przelewy24 musimy zainstalować wtyczkę Woocommerce. I tu pojawiają się pierwsze koszty: aby zintegrować wtyczkę Woocommerce z naszą platformą szkoleniową trzeba kupić specjalny dodatek w cenie 39 dolarów.

Do wtyczki LearnPress jest sporo płatnych dodatków i trzeba najpierw zorientować się co będzie nam potrzebne do funkcjonowania naszej platformy szkoleniowej, bo być może bardziej będzie opłacać się kupienie dedykowanego pod wtyczkę motywu, gdzie w cenie motywu mamy wszystkie dodatki do wtyczki LearnPress. Przykładowy motyw: IVY

Motyw kosztuje 64$ i działa w oparciu o wtyczkę do budowy stron Elementor, także edycja strony jest prosta niczym budowa z klocków Lego.

Jeśli już przy motywach jesteśmy: nie wszystkie darmowe motywy są kompatybilne z wtyczką LearnPress. Z darmowych mogę polecić motyw: Education

Motyw ten ma tych samych twórców co wtyczka LearnPress.

Wtyczka LearnPress. Podsumowanie

Wtyczkę w skali od 1 do 5 oceniam na 4. Jest darmowa, więc możesz spróbować na próbę, czy spełni Twoje oczekiwania korzystając z darmowego motywu. Jeśli chcesz na poważnie zająć się stworzeniem kursu online, należy podczepić płatności online i wtedy polecam kupić płatny motyw z wszystkimi dodatkami do wtyczki LearnPress.

 

 

3 thoughts on “Jak za darmo stworzyć kurs online [wtyczka LearnPress]”

  1. Michał Dzieciuchowicz

    Czy w Learnpress można ustawić dostęp czasowy do kursu np. na 30 dni, żeby po 30 dniach dostęp do lekcji (materiałów) danego kursu został zablokowany

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezent Na Dzień Dobry

Ebook: TOP 10 Wtyczek WordPress

Wpisz poniżej swój adres Email: