wordpress

WordPress dlaczego warto go wybrać przy budowie własnej strony internetowej

WordPress. Nie tylko dla blogerów.

WordPress powstał z myślą jako platforma do tworzenia i prowadzenia blogów, jednak na przestrzeni lat ta platforma tak się rozwinęła, że w chwili obecnej to najpopularniejszy system zarządzania treścią. Blisko 30% wszystkich stron na świecie postawionych jest na WordPress. Zaufali mu m.in. Mercedes, Sony, Toyota czy Biały Dom. Dla przykładu w USA 62% spośród 100 najszybciej rozwijających się firm w USA  korzysta z tej platformy.

Dzięki odpowiednim wtyczkom do WordPressa możesz na nim zrobić:
stronę firmowa,
sklep internetowy, wtyczka WooCommerce
portal z ogłoszeniami, wtyczka
portal informacyjny,
forum, wtyczka BuddyPress
platformę e-learningową, wtyczka lifterLMS
portal społecznościowy. wtyczka BuddyPress

Skąd tak duża popularność, i czy na pewno wordpress jest dla Ciebie jeśli myślisz o własnej witrynie www?

WordPress jest darmowy.

WordPress jako darmowa platforma Open – Source istnieje od 2003 roku. Projekty Open – Source są zazwyczaj bezpłatne i skupiają wokół siebie społeczność, która tworzy i rozwija projekt. Tak też jest w przypadku WordPress. Znajdziemy do niego całą masę dobrych i darmowych szablonów oraz wtyczek. Za niektóre funkcjonalności w formie wtyczki jak np. Autoresponder trzeba jednak zapłacić, kupując np. wtyczkę Getresponse.

Obecnie wiele firm oferujących hosting jak np. nazwa.pl czy hekko.pl oferują funkcję autoinstalatora, dzięki któremu bez żadnej wiedzy, jednym kliknięciem myszki zainstalujesz pod swoją domeną WordPress.

Obsługuje wiele rodzajów mediów.

Obrazy, dokumenty, audio, wideo. Najlepszym przykładem jest strona SONY  gdzie mamy do czynienia ze ścieżkami dźwiękowymi oraz wideo.

Łatwo się go uczyć.

Tak jak wspomniałem, jest to platforma Open -Source wokół której skupia się spora społeczność. Powstaje sporo dobrej jakości poradników, w większości darmowych, czy blogów jak choćby ten na którym jesteś. Na samym Youtube jest niezliczona ilość filmików z tutorialami. Sam swoją wiedzę czerpałem właśnie z takich źródeł. Sam kokpit WordPress jest również prosty i intuicyjny.

Swoje strony możesz tworzyć i edytować gdziekolwiek jesteś.

Nie potrzebujesz dodatkowego oprogramowania. Swoje strony możesz tworzyć na każdym komputerze, w każdym zakątku na kuli ziemskiej. Potrzebujesz jedynie dostępu do internetu. Wszystko robisz z poziomu przeglądarki.

Strona internetowa to nie tylko wizytówka.

To Twój najlepszy pracownik, który dobrze zarządzany będzie dawał Ci nowych klientów 24 h przez 7 dni w tygodniu. Dzięki takim wtyczkom jak Yoast SEO  nawet laik jest w stanie samodzielnie zoptymalizować stronę internetową pod SEO. Dzięki temu sam wypozycjonujesz swoją stronę w wynikach wyszukiwania Google.

Mam nadzieję, że tym bardo ogólnym wpisem przekonałem Cię, że warto swoja stronę postawić właśnie na WordPressie. Jeśli masz jakieś pytania, problemy, napisz chętnie pomogę.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry