TOP 5 Motywy / Szablony WordPress Dla Początkujących

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci 5 najlepszych moim zdaniem motywów / szablonów WordPressa dla początkujących użytkowników. 4 z nich są darmowe i zgodne z wtyczką elementor, dzięki której budowa i edycja strony jest prosta jak nigdy przedtem.

1. Avada

motyw szablon wordpress Avada

Moje zestawienie otwiera jednak motyw płatny Avada. Wybrałem go tego zestawienia ponieważ sam od niego zaczynałem swoją przygodę i nie żałuję. Avadę kupiłem ponieważ: jest najczęściej kupowanym motywem WordPress, jest uniwersalna: postawisz na niej zarówno sklep www jak i firmową stronę internetową (na bloga jest niestety zbyt toporna).

Avada co prawda nie działa na wtyczce Elementor tylko na autorskim page builderze „Fusion Core”, który mimo że jest w języku angielskim, to jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. W sposób szybki i prosty możemy dodawać elementy na naszą stronę internetową (a do wyboru mamy kilkadziesiąt tych elementów).

Avada oferuje kilkadziesiąt gotowych stron startowych, które możemy szybko zaimportować na nasza stronę i podmienić tylko zdjęcia, tekst itp. Wizualnie strony te są zróżnicowane: niektóre sa naprawdę ładne, ale niektóre straszą dizajnem.

Po instalacji Avady w kokpicie WordPressa mamy zakładkę „Avada” gdzie możemy skonfigurować naszą witrynę i jej elementy (kolory, czcionki, tła, social media itp.):

avada ustawienia

Od Avady zaczęła się moja przygoda, a byłem kompletnym laikiem, więc jeśli mi się udało „ogarnąć” to Ty też możesz.

Oprócz topornych niektórych stron Demo do minusów Avady należy jej szybkość wczytywania się, chociaż ostatnio jej twórcy sporo poprawili ten motyw pod tym względem. Do optymalizacji Avady pod kątem szybkości polecam Ci wtyczkę: https://wordpress.org/plugins/swift-performance-lite/

2. Astra

astra szablon wordpress

Motyw na którym obecnie pracuję i jestem w 100% zadowolony. Dostępny jest w wersji darmowej jak i płatnej: w płatnej możemy zrobić m.in. pływające menu, odstępy, marginesy na stronie, widżety w stopce, przycisk „scroll to top”, większy wybór typografii i wyboru kolorów itp.

Motyw Astra już w darmowej wersji jest świetny i oferuje bardzo dużo; jeśli jesteś początkujący, z całego serducha polecam Ci. Motyw razem z wtyczką Elementor stanowi potężne narzędzie do budowy stron internetowych.

Astra to jeden z najszybszych motywów WordPressa ever.

Już w darmowej wersji mamy dostęp do 20 stron startowych, które wyglądają naprawdę dobrze (zwłaszcza szablony sklepowe oparte na Woocommerce).

Gdybyś chciał kupić wersję premium napisz do mnie, dogadamy się : dariuszpichalski@gmail.com

3. Sydney

darmowe biznesowe szablony wordpress

Kolejny motyw kompatybilny z wtyczka Elementor. Chociaż nie zawsze tak było: wcześniej trzeba było pracować przy użyciu topornej wtyczki Siteorigin Page Builder.

Teraz gdy Sydney śmiga z Elementorem praca na nim to czysta przyjemność. Motyw polecam zwłaszcza do budowy firmowej strony www. Szybko możesz zaimportować stronę Demo i skonfigurować ją pod swój biznes.

Motyw oferuje ładny pełno stronicowy slider, co nie jest częste w darmowych motywach, dostęp do czcionek Google, czy pływające menu co równie rzadko się zdarza w motywach free.

4. Phlox

Motyw, który poznałem stosunkowo niedawno, skupił moją uwagę ponieważ jest polecany przez samych twórców Elementora.

Phlox dostępny jest w wersji płatnej jak i darmowej. Motyw bardzo atrakcyjny wizualnie, już w wersji darmowej mamy dostęp do świetnie wyglądających stron startowych, które możemy zaimportować kilkoma kliknięciami (chociaż import demówek często się przycina i trzeba powtarzać proces).

Motyw jest uniwersalny: każdy znajdzie coś dla siebie: zbudujesz na nim formową stronę, sklep, stronę dla freelancera, czy blog (bardzo ładny minimalistyczny szablon blogowy w wersji darmowej)

5. Zakra

Jeden z nowszych i bardzo ciekawych motywów WordPress. Zgodny z wtyczką Elementor. Coś dla tych którzy chcą szybko postawić stronę internetową. Mamy do wybory kilkanaście gotowych stron startowych (i liczba ta ciągle rośnie). Wystarczy zaimportować stronę Demo i podmienić tekst, grafiki na nasze.

Zapraszam na mój kanał na Youtube

1 komentarz

  1. Potwierdzam, że ze wszystkich darmowych motywów, których do tej pory używałem, Astra wygląda najbardziej profesjonalnie, nowoczesny wygląd i relatywnie dużo dostępnych ustawień w wersji darmowej. Pływające menu także udało mi się za darmo uruchomić z wtyczką mystickymenu, jednak nie ma już efektu malejącego logo przy przewijaniu.
    Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top