10 najlepszych wtyczek SEO i content marketingowych do przeglądarek internetowych.

Spis treści

Cześć, w tym wpisie przedstawię Ci TOP10 najlepszych darmowych rozszerzeń do przeglądarek, które przydadzą Ci się w pracy przy tworzeniu zoptymalizowanych pod SEO treści na Twojej stronie internetowej. Dzięki temu pozycjonowanie Twojej strony będzie szybsze i prostsze.

Optymalizacja ON-site SEO to pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić zanim np. kupisz linki sponsorowane

Pod opisem każdego z rozszerzeń podaję link do instalacji wtyczki w przeglądarce Chrome.

Jeśli nie masz natomiast jeszcze strony internetowej zapraszam Cię na mój kurs WordPress Zaczynajmy więc!

SEO Info

Świetna wtyczka, która automatycznie wychwyci nieprawidłowości związane z SEO na Twojej stronie internetowej.

seo info chrome extensions

Wystarczy po aktywacji wtyczki wejść na interesującą nas stronę i kliknąć ikonkę rozszerzenia. Od razy wyświetli nam się okno główne, gdzie widzimy m.in. analizę Web Vitals dla każdej podstrony, meta tagi: title, description, robots, OpenGraph oraz analiza wydajności. 

W kolejnych zakładkach możemy sprawdzić poprawność danych strukturalnych. Całość danych możemy zapisać w formie raportu ze screenem analizowanej podstrony.

Zainstaluj do Chrome 

Keywords everywhere

Jedna z moich ulubionych jeśli chodzi o tworzenie treści zoptymalizowanych pod SEO.

Jej pracę widzimy od razu w wyszukiwarce Google po wpisaniu interesującej frazy kluczowej. Widzimy jaki jest trend wyszukiwania danej frazy kluczowej, frazy powiązane z wyszukiwaniem, frazy kluczowe z tzw. długiego ogona, czy frazy zyskujące na popularności. Istna skarbnica pomysłów np. na nowe posty na blogu. Wszystkie dane możemy wyeksportować do pliku XLS jednym przyciskiem myszy. Wtyczka ma rozszerzenie do wersji płatnej w zamian za „kredyty”

Zainstaluj w Chrome

rozszerzenie keywords everywhere

keywords everywhere

Keyword Surfer

Ciekawa alternatywa dla wyżej opisanego narzędzia.

Rozszerzenie również pokaże nam listę sugerowanych fraz ze stopniem pokrewności z wyszukiwaną przez nas frazą, miesięczną liczbę wyszukiwań oraz koszt CPC w Google Ads

Wtyczka ma jeszcze jedną mega funkcjonalność : edytor treści, dzięki któremu możemy napisać jeszcze bardzeij zoptymalizowany tekst pod SEO. Wystarczy nacisnąć biały przycisk:

seo content editor

Pojawi nam się okno edytora treścipo SEO, gdzienalezy wkleic nasz tekst. Edytor porówna go z tekstami z Top10 i podpowie np. jaka jest średnia ilość słów stron zajmujących pierwsze pozycje SEO , czy jakich słów użyć w naszym tekście. W płatnej wersji narzędzie to porównuje jeszcze grafiki, czy nagłówki. Warte przetestowania:

 

Dla mnie jest to świetne uzupełnienie wtyczki WordPress Yoast SEO, do optymalizacji SEO. Na rynku nie brakuje także firm oferujących optymalizację SEO strony i pozycjonowania. np. https://datamasters.pl/pozycjonowanie/

Zainstaluj w Chrome

SEO Minion

Świetne narzędzie do analizy strony On-page SEO (nie tylko swojej, ale także konkurencji;) wystarczy kliknąć ikonkę wtyczki i mamy taki intuicyjny interfejs:

Narzędzie pokazuje nam metatagi – tytuł, opis,adres kanoniczny strony, nagłówki na stronie z zaznaczeniem od H1 do H6 – które możemy ściągnąć na dysk w formacie CSV jednym kliknięciem myszy, ilość zdjęć.

SEO Minion wyświetla nam wszystkie nie działające linki (Broken Links) , pokaże wszystkie linki na danej stronie zewnętrzne oraz wewnętrzne, czy widok w SERP’ach.

Zainstaluj w Chrome

Tag Assistant Legacy

Na temat tej wtyczki nie ma co się za dużo rozpisywać 🙂Wtyczka ma za zadanie sprawdzić czy na naszej stronie prawidłowo działają tagi Google: Google Analitycs, Adwords Tracking, Google Tag Manager. Instalację tagów można zlecić np. doświadczonej firmie np. datamasters.pl

Klikamy  ikonkę wtyczki będąc na badanej stronie imamy info czy wszystko jest prawidłowo skonfigurowane:

Tag Assistant Legacy

Zainstaluj w Chrome

 

Lighthouse Google

Narzędzie OpenSource, które pomoże w optymalizacji wydajności i poprawności wyświetlanej i badanej strony; SEO, wydajność, dostępność. Prezentowane wartości punktowane są w skali od 1-100

lighthouse google

Zainstaluj w Chrome

SERP Preview Tool

Proste i bardzo użyteczne narzędzie do podejrzenia jak będzie wyglądać strona w wynikach wyszukiwania. Możemy w czasie rzeczywistym zmieniać tag title, meta description czy bezpośredni odnośnik, dodawać emoji i podejrzeć testując warianty.

serp preview tool

Zainstaluj w Chrome

WhatFont

Świetne narzędzie, które szybko sprawdzi jakich fontów, wielkości fontów, a nawet kolorów używa dana strona.

Wystarczy „uruchomić” kliknięciem wtyczkę najechać na interesującą nas czcionkę na „badanej” stronie i mamy wszystko jak na tacy.

what font

Zainstaluj w Chrome

Google SERP counter

Prosta i przydatna wtyczka, która po zainstalowaniu pokazuje pozycję strony w wyszukiwarkach. Działa również po przejściu na kolejną stronę w wynikach wyszukiwania.

Google SERP counter

Zainstaluj w Chrome

View Rendered Source

View Rendered Source

Doskonała wtyczka, która zastępuje płatne i rozbudowane rozwiązania. Rozszerzenie prezentuje oryginalny kod HTML strony do DOM- czyli tzw. modelu obiektowego dokumentu, uwzględniając przy tym wszelkie modyfikacje JavaScript.

Mówiąc wprost: wtyczka pokazuje jak wyszukiwarki widzą stronę oraz jakie są różnice pomiędzy czystym kodem a stroną przetworzoną.

Zainstaluj w Chrome

A Ty z jakich rozszerzeń do przeglądarek korzystasz i dlaczego. Daj znać koniecznie w komentarzu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top