seo yoast wordpress

Jak samodzielnie pozycjonować stronę, dzięki wtyczce SEO Yoast

1 miejsce w Google. Case study

W tym wpisie pokażę Ci na konkretnym przykładzie strony zbudowanej na WordPress, jak można samodzielnie, bez wiedzy na temat pozycjonowania zdobyć 1 miejsce w Google. Jeśli wolisz materiały w formie wideo na końcu tego wpisu znajdziesz link filmiku na Youtube.

Przykład, który zaprezentuję dotyczy wpisu na innym moim blogu dotyczącym zielonej herbaty, który dostępny jest pod linkiem: zielona herbata właściwości

Wpis ten na frazę “zielona herbata” wyświetla się w zależności od dnia jako 1 lub 2 w wyszukiwarce Google. Uważam to za sukces, ponieważ nie jest to łatwe do pozycjonowania słowo kluczowe i konkurencja jest ogromna (ot choćby wszystkie e-sklepy sprzedające zieloną herbatę)

seo optymalizacja yoast

Wpis ten wypozycjonowałem tylko przy użyciu wtyczki Seo Yoast. Żadnego zaplecza, linkowania itp. Tylko porządna optymalizacja wpisu.

W pierwszej kolejności należy pobrać i zainstalować wtyczkę Seo Yoast. Link do wtyczki: yoast

W konfiguracji wtyczki nie zmieniamy nic, instalujemy i przechodzimy od razu do strony lub wpisu który będziemy optymalizować.

Optymalizacja strony internetowej. Krok 1: wybierz słowo kluczowe.

Pierwszym krokiem jest wybór słowa kluczowego które chcesz pozycjonować, czyli te frazy którą wpisze użytkownik w Google, by to Twoją stronę znaleźć jak najwyżej. Jeśli np. jesteś hydraulikiem w mieście Warszawa, naturalnie powinieneś optymalizować swoją witrynę internetową pod słowo kluczowe “hydraulik Warszawa”.

W kokpicie WordPress pod tekstem strony którą optymalizujemy, mamy okienko wtyczki Seo Yoast:

wordpress yoast seo

W pierwszej kolejności wpisujemy słowo kluczowe w miejscu “focus keyphrase” (1).

Wyżej widzimy jak google będzie pokazywać nasz wpis w wynikach wyszukiwania. Wpisujemy tytuł seo (ten kolorem niebieskim). W tytule musimy zawrzeć frazę kluczową (2). Niżej mamy link do naszej podstrony/strony, czy wpisu. W nim również należy umieścić słowo kluczowe (3). Tak samo w krótkim opisie (4).

Optymalizacja Seo Yoast: grafiki na stronie

Kolejnym krokiem jest optymalizacja grafik pod kątem SEO na naszej stronie internetowej:

W polach “tytuł” oraz “alternatywny tekst” należy zamieścić słowa kluczowe.

Należy pamiętać, aby zamieszczane grafiki były “lekkie” i nie obciążały naszej strony.

Długość optymalizowanej strony.

Wtyczka SEO Yoast zaleca by optymalizowany tekst posiadał minimum 300 wyrazów. Z doświadczenia wiem jednak, że aby strona pojawiła się wysoko w Google musi zawierać przynajmniej 1000 słów. Opisywany wpis o zielonej herbacie ma 1116 słów.

Wtyczka Seo Yoast sama dokona analizy naszego wpisu i pokaże nam kolorem zielonym co jest poprawnie zrobione, a kolorem czerwonym, co należy poprawić:

analiza seo yoast

Na co zwrócić uwagę:

  • należy zamieszczać w nagłówkach nasze słowa kluczowe
  • należy w tekście zamieszczać słowa kluczowa. Najlepsze natężenie występowania frazy kluczowej w tekście to ok. 2%. Wtyczka sama przeliczy i wyświetli właśnie procentowo ten wynik.
  • staraj się w tekście pogrubiać frazę kluczową
  • Zachowaj odpowiednią strukturę strony; nie rób dużych bloków tekstowych: często stosuj akapity, dziel tekst dużą ilością nagłówków.

Podsumowanie

Jak widzisz samodzielna optymalizacja strony internetowej nie jest trudna, wtyczka upraszcza nam ten proces do minimum i pokazuje dokładnie co należy poprawić. Najważniejsze to odpowiednio długi tekst, gdzie często stosowane są nagłówki h2, i h3 oraz umieszczenie słów kluczowych w tekście, nagłówkach, opisie, tytule, bezpośrednim odnośniku, tekście i tytule grafik na stronie.

Jeśli masz pytania zostaw komentarz lub napisz do mnie dariuszpichalski@gmail.com

Wpis w formie wideo:

 

3 thoughts on “Jak samodzielnie pozycjonować stronę, dzięki wtyczce SEO Yoast”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *