Notatka Facebook. Spory potencjał, z którego prawie nikt nie korzysta

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

Notatki Facebook? A co to w ogóle jest?

Tak zapewne pomyśli przeciętny użytkownik najpopularniejszego portalu społecznościowego. Tymczasem jeśli prowadzisz biznes, a Facebook jest jednym z Twoich kanałów promocji, powinieneś przeczytać ten wpis do końca (zwłaszcza, że jest bardzo krótki, ale treściwy) i zacząć korzystać z tej opcji. Notatki na facebooku znajdziemy, gdy rozwiniemy dostępne na naszym fanpagu opcje klikając „zobacz wszystkie”:   Notatka to taki rozbudowany post, który wygląda jak wpis na blogu. Możemy u góry nad tekstem wstawić zdjęcie wyróżniające (zalecany rozmiar tego zdjęcia to 1200 x 445 pikseli). Sam tekst również możemy edytować w atrakcyjny wizualnie sposób, stosując nagłówki, pogrubienia, czy wstawiając w naszej notatce zdjęcia itp.

Dlaczego pisać na Facebooku w formie notatek a nie klasycznych wpisów?

Bo po pierwsze notatki stosuje się na polskim facebooku bardzo rzadko, przez co zwracają uwagę użytkowników dużo bardziej niż zwykły post. Bo po drugie są wizualnie dużo bardziej atrakcyjne niż zwykły post. Bo po trzecie ich treść jest indeksowana przez Google, a więc tworząc mądrze notatki, optymalizować je pod interesujące nas frazy kluczowe , nasza notatka może trafić na pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google. Dajmy na to prowadzimy sklep rowerowy w Olsztynie. Pisząc notatkę, którą optymalizujemy pod frazę „rowery Olsztyn” nawet nie posiadając własnej strony internetowej możemy przegonić konkurencję i zająć „jedynkę” w Google na tą frazę. Jeśli nie masz na swojej stronie internetowej bloga, możesz go pisać właśnie za pomocą notatek na Facebooku. Jeśli natomiast prowadzisz bloga możesz w ciekawy sposób zachęcić swoich fanów do przeczytania Twojego wpisu. Piszesz notatkę ze skróconą wersją swojego wpisu w sposób by wzbudzić ciekawość i informujesz czytelników, że więcej na ten temat przeczytają w Twoim artykule pod linkiem, który wklejasz. I po czwarte najważniejsze z racji, że mało osób z nich korzysta, notatka jest bardzo promowana przez samego facebooka, co obecnie kiedy portal ten tnie zasięgi postów powinno zainteresować wszystkich chcących docierać do nowych odbiorców. Notatki mają dużo większy zasięg niż zwykłe posty. Mam nadzieję, że temat cię zaciekawił i sam przekonasz się na swoim fanpagu jaką „moc” mają dobre notatki. Jeśli masz pytania, zostaw komentarz lub napisz prywatną wiadomość

7 komentarz “Notatka Facebook. Spory potencjał, z którego prawie nikt nie korzysta”

  1. Cześć korzystam z opcji notatek już od dłuższego czasu, dzisiaj chciałam dodać patrzę nie ma takiej opcji. O co chodzi, czy przez zmianę wyglądu facebooka opcja notatek została usunięta?

      1. Mojej starej notatki nie mogę nagle edytować :O Zniknęła opcja edycji i dodawania nowych notatek. W szablonach nie ma nic o notatkach…

  2. Do mnie najbardziej przemawia argument, że notatki te są czymś stosunkowo nowym, co wciąż wzbudza uwagę odbiorcy i lepiej sprawdzają się niż zwykłe, tradycyjne posty.

  3. Artykuł jest bardzo interesujący i aktualny. Omawia on temat bezpieczeństwa danych na platformie Facebook, co jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach. Przyznam, że dowiedziałem się wielu ciekawych informacji, które zachęciły mnie do zabezpieczenia swojego konta. Ważne jest, aby pamiętać o ochronie naszych prywatnych danych online. Polecam przeczytanie tego artykułu wszystkim użytkownikom Facebooka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top