10 najlepszych darmowych wtyczek do WordPress, które mam prawie na każdej stronie

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

1. Akismet

Pierwszą wtyczka w tym zestawieniu, którą mam na każdej stronie, a na której jest podstrona blog; jest Akismet. Wtyczka ta bardzo skutecznie filtruje i chroni przed niechcianym spamem w komentarzach  Jest stale udoskonalana i rozwijana.

2. Contact Form 7

Dzięki tej wtyczce można na naszą stronę dodać formularz kontaktowy. Wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze, a do zwykłego formularza możemy dodać kilka niestandardowych pól, jak choćby pole dodawania załącznika. Korzystając z formularza warto zainstalować jeszcze wtyczkę Google recaptcha, by zapobiec otrzymywania spamu z formularza. Formularz oparty o te dwie wtyczki może wyglądać następująco:

3. Revision Control

Jedna z pierwszych wtyczek w tym zestawieniu, która przyśpieszy działanie Twojej strony – i to znacznie. Jeśli wiele razy edytujesz swoją stronę internetową, każda jej wersja zostaje w pamięci. Po co? To tylko spowalnia szybkość działania strony. Za pomocą tej wtyczki możesz ustawić, aby w pamięci pozostawały np. 2 ostatnie wersje strony.

4. Wordfence Security

Na wordpress jest obecnie zbudowanych ok 30 % wszystkich stron interentowych na świecie. Taka ilość sprawia, że strony te są poddawane częstym atakom hakerów. Wtyczka Wordfence Security choć w wersji darmowej trochę okrojona, skutecznie póki co chroni moje strony,  m.in. blokuje zgadywaczy haseł do zalogowania. Drugą z wtyczek, którą polecam jest Sucuri scanner

5. Wp smush it

Wtyczkę tą opisywałem w artykule dotyczącym optymalizacji zdjęć na stronę internetową. Wtyczka ta zmniejsza rozmiar grafik na stronie, przez co przyśpiesza naszą stronę.

6. Fastest cache

Alternatywa dla popularnych wtyczek supercache i w3 total cache. Dużo łatwiejsza w konfiguracji, a w moich testach szybkości działania stron internetowych wychodzi podobnie.

7. Seo Yoast

Jeśli komuś zależy na pozycjonowaniu strony internetowej i wysokich pozycjach w Google, to ta pozycja jest absolutnie obowiązkowa. Wprost za rączkę poprowadzi przez optymalizację każdej Twojej podstrony, czy wpisu na blogu pod SEO.

8. SiteOrigin CSS

Bardzo prosta w użyciu wtyczka dzięki której zmienimy wygląd naszego szablonu wedle upodobań.

UPDATE: Obecnie używam do edycji strony internetowej wtyczkę elementor, która jest o niebo lepsza, bardziej intuicyjna i prosta w obsłudze.

9. Google Libraries

Kolejna z wtyczek przyśpieszających szybkość wczytywania się strony internetowej. Ładuje duże pliku jak jquery.js  z CDN Google.

10. Informacja o ciasteczkach. 

Ostatnia wtyczka to zwykły wymóg na każdej stronie internetowej. Informacja o ciasteczkach  to wtyczka, która w elegancki sposób informuje odwiedzających naszą stronę internetową o używaniu ciasteczek. dzięki czemu nasza strona spełnia wymogi prawne, obowiązujące w Unii Europejskiej. Wtyczka jest banalnie prosta w konfiguracji.

A Ty jakie masz swoje ulubione wtyczki które instalujesz przy tworzeniu strony internetowej na WordPress? Podziel się w komentarzu!

1 komentarz “10 najlepszych darmowych wtyczek do WordPress, które mam prawie na każdej stronie”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top