TOP 12 Najlepiej sprzedających się motywów WordPress

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

Zanim zdecydujesz się na zakup motywu premium do WordPressa zachęcam do przeczytania mojego innego wpisu, gdzie zebrałem 20 najlepszych darmowych szablonów / motywów WordPress naprawdę dużych możliwościach: 20 najlepsze  szablony / motywy WordPress

Jeśli żaden z darmowych motywów WordPress nie może sprostać Twoim oczekiwaniom i rozglądasz się za płatnymi motywami, moje zestawienie niewątpliwie pomorze dokonać słusznego wyboru.

Zebrałem w tym wpisie 12 najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się motywów WordPressa. Zaczynamy.

1. AVADA

avada motyw wordpress recenzja

Motyw bliski mojemu WordPressowemu sercu:) Pierwszy motyw z gatunku premium z jakim miałem do czynienia. Wykonałem na nim kilkadziesiąt stron. Ma swoje wady, ale to miłość która trwa do dziś. Kosztuje prawie 60 dolców. Wart swojej ceny. Można go pobrać ze strony Themeforest.

Recenzję zacznę od zalet, bo tych jest zdecydowanie więcej niż wad. Avada jest bardzo prosty w konfiguracji nawet dla początkującego użytkownika WordPress. Oferuje 46 gotowych szablonów, które możemy łatwo zaimportować zaledwie jednym kliknięciem myszy i strona gotowa! Wystarczy podmienić swój tekst i grafiki. Niektóre są naprawdę ładne, ale są i takie które lekko mówiąc straszą.

Kolejny plus dla Avady do edytor stron Fusion Builder, który mamy dołączony do motywu. Oprócz Elementora to najbardziej intuicyjny edytor z jakim miałem do czynienia. Budowa stron jest dzięki niemu banalnie prosta na zasadzie „wybierz element i nanieś na stronę”. I to chyba największy plus Avady. Większość motywów ze strony Themeforest oparta jest na topornym edytorze WP Bakery (następca Visual Composer).

Motyw responsywny, kompatybilny z wtyczka Woocommerce, dzięki czemu na Avada wp theme możemy zbudować sklep internetowy (do wyboru mamy kilka gotowych szablonów sklepu internetowego).

W pakiecie do Avady mamy dołączone płatne wtyczki np. Revolution Slider i LayerSlider.

Czas na minusy. W sumie jeden, ale poważny: prędkość strony. Avada nie zachwyca pod tym względem, tragedii nie ma, ale daleko jej do choćby Ocean WP czy The Gem.

2. THE GEM

the gem

 

Zacznę od największego plusa: wygląd dostępnych szablonów. The Gem oferuje 200 gotowych do zaimportowania szablonów stron, które wyglądają pięknie. Nowoczesne z pięknymi grafikami, świetnie dobrane kolorystycznie, wymuskane w każdym calu. Bez względu na branżę i charakter strony każdy znajdzie coś dla siebie. Biblioteka jest imponująca. Pod tym względem The Gem bije Avada na głowę.

Motyw jest szybki, kompatybilny z Woocommerce , Contact Form 7, Yoast SEO i wieloma innymi wiodącymi wtyczkami. Nadaje się również do stworzenia platformy e-learningowej. Jest zoptymalizowany pod SEO i świetnie prezentuje się na urządzeniach mobilnych.

Czas na minus. Jeden, ale poważny. Edytor do strony czyli WP Bakery. Mi nie przypadł do gustu, ciężko mi się cokolwiek edytowało. Elementor i Fusion Builder biją na głowę tą wtyczkę. Tobie być może przypadnie do gustu, bo sam motyw jest świetny.

3. DIVI

Flagowy produkt od Elegant Themes. Dość drogi: 89 $ rocznie. Kreator DIVI Builder na pokładzie tego motywu średnio przypadł mi do gustu. Miało być lekko i przyjemnie, a nie do końca spełnił moje oczekiwania.

Daje ogromne możliwości konfiguracji. Do wybory mamy dziesiątki modułów, elementów (slajdery, referencje, tabele, formularze i wiele wiele innych. Tak jak w przypadku Avada i The Gem mamy do wyboru dużo gotowych do zaimportowania szablonów stron.

Motyw od lat jest aktualizowany i ulepszany. Może pochwalić się świetnym wsparciem technicznym.

4. NEWSPAPER

 

Newspaper nie jest już tak uniwersalnym motywem jak poprzednie trzy. To świetny motyw do budowy portali o układzie „gazetowym”. Świetnie nada się do witryny o poważnej tematyce jak i lżejszej jak gotowanie, czy moda (Chociaż dla niektórych moda jest śmiertelnie poważna 🙂

Motyw z łatwością dostosujemy do własnej wizji. Oferuje sporo możliwości personalizacji.

Motyw wyposażony jest w dość dobry i łatwy w użyciu edytor stron który działa na zasadzie „złap i upuść”. Posiada sporo niestandardowych widżetów.

5. UNCODE

Bardzo szybki motyw, świetny wizualnie, na którym swoja stronę ma zrobioną m.in magazyn FORBES. W pakiecie z motywem dostajemy tak jak w przypadku Avady świetne wtyczki do budowy slajdera Revolution Slider i LayerSlider. Doskonały do budowy kreatywnych, wyróżniających się tumu stron.

Jak większość motywów z Themeforest, posiada na pokładzie kreator stron WP Bakery Page Builder.

Do wyboru mamy ogromną liczbę układów stron, czcionki Google, „pływające menu”. Motyw zoptymalizowany pod SEO, responsywny i kompatybilny z Woocommerce. Szablon strony (do wyboru mamy ich kilkadziesiąt) importujemy jednym kliknięciem.

6. INTEGRITY

 

Świetny biznesowy motyw, dostępny w wersji kolorystycznej jasnej oraz ciemnej. Motyw zawiera gotowe do zaimportowania szablony stron. Do motywu mamy dołączony edytor  Cornerstone, który uważam za bardzo dobry kreator (o wiele bardziej intuicyjny niż WP Bakery, który jest na większości motywów na Themeforest.com)

Motyw zawiera bardzo dużo rozszerzeń (m.in. Slider Revolution), funkcji, dzięki czemu możemy stworzyć taką stronę jaką chcemy.

Motyw jest responsywny, świetnie współgra z rozszerzeniami Woocommerce , bbPress.

7. BRIDGE MOTYW WORDPRESS

Kupiony ponad 100 000 razy, najbardziej popularny motyw na themeforest.com w kategorii „motywy kreatywne”.

Motyw zawiera imponująca liczbę 376 stron demo gotowych do zaimportowania jednym kliknięciem. I ta ilość to największy plus motywu; każdy znajdzie coś dla siebie. Twórcy  motywu pomyśleli zwłaszcza o początkujących użytkownikach dlatego dostępnych mamy sporo samouczków video dzięki czemu instalacja, i konfiguracja jest jeszcze prostsza.

Jedną z rzeczy jaka go wyróżnia to świetnie wyglądający slajder „Qode Slider” z efektem paralaksy.

Minus motywu? Edytor WP Bakery.

8. CORE WP THEME

Kosztuje mniej niż większość w tym zestawieniu bo tylko 49$. Co nie znaczy, że jest gorszy. Motyw ma średnią ocen 4,76/5.

Zawiera 25 ładnych szablonów stron. Motyw świetni sprawdzi się do budowy sklepu internetowego dzięki pełnej integracji z WooCommerce

9. MASSIVE DYNAMIC WORDPRESS MOTYW

Tani motyw (39$) i stosunkowo młody, jednak już zdążył zdobyć sporą popularność.

W tym motywie nie znajdziemy niezliczonej ilości stron demo. Motyw zawiera builder dzięki czemu w prosty i przyjemny sposób sami nadajemy wygląd naszej stronie. Wszystkie zmiany nanoszone są na żywo w podglądzie. Motyw z ogromnym potencjałem.

10. OCEAN WP

ocean wp theme

Motyw dostępny w wersji darmowej jak i płatnej. Jeden z ulubionych motywów twórców stron ze względu na jego uniwersalność oraz prostotę w tworzeniu stron internetowych.

OceanWP wyróżnia się szybkością. Jest jednym z najlepszych motywów do budowy sklepu w oparciu o wtyczkę WooCommerce.

Pięknie prezentuje się na urządzeniach mobilnych. Jest przyjazny jeśli chodzi o pozycjonowanie SEO. Motyw ma świetne wsparcie techniczne (działa błyskawicznie)..

11. SOLEDAD MOTYW WORDPRESS

Soledad to motyw który nadaje się do budowy bloga, czy portalu informacyjnego. Zawiera największą liczbę gotowych stron (4000!). Co może też trochę przytłaczać.

Jest lekki i wśród motywów „magazynowych” jest obecnie najlepiej sprzedającym się. Motyw pozwala na niezliczoną liczbę możliwych ustawień personalizacji naszej witryny.

12. FLATSOME WORDPRESS THEME

Motyw typowo e-commerce.

Najlepiej sprzedający się motyw do budowy sklepu internetowego w oparciu o wtyczkę WooComerce. Motyw opracowany przez zespół UX Themes, który specjalizuje się w motywach przeznaczonych do sprzedaży online.

Jeśli planujesz otwarcie sklepu, polecam ten motyw. Zwłaszcza, że świetnie prezentuje się na urządzeniach mobilnych, a to przy budowie sklepów www jest bardzo ważne.

Jeśli masz problem przy budowie strony www na WordPress napisz do mnie. Chętnie pomogę: dariuszpichalski@gmail.com

Zapraszam na mój kanał na Youtube

5 komentarz “TOP 12 Najlepiej sprzedających się motywów WordPress”

  1. Szkoda że nie napisałeś więcej o motywach dla blogerów lub dla osób, które szukają motywu pod stronę www z wpisami itp. Większość motywów z listy dotyczy sklepów internetowych oraz witryn e-commerce. Przydała by się tu także lista motywów na typowe blogi oraz zwykłe serwisy internetowe nie koniecznie takie informacyjne. Na Themeforest ciężko jest znaleźć coś konkretnego dla siebie. A i łatwo tam wtopić pieniądze. Bo zazwyczaj kupując wybrany motyw okazuje się, że jest on albo za trudny do obsługi lub toporny, albo nie spełnia do końca naszych oczekiwań. A wydatek 50 dolarów czy też większej sumy mija się z celem jeżeli okaże się, że danego motywu nie będziemy używać w dłuższej perspektywie czasu.

  2. Bardzo ciekawe zestawienie, chociaż po cichu liczyłem, że do każdego z motywów będzie trochę więcej słów jak chodzi o SEO, co jest tam do poprawy, albo co już jest zrobione dobrze. Cóż, dzięki za wpis, a może kiedyś sam się pokuszę by coś takiego zrobić. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top