10 najlepszych darmowych motywów WordPress do prezentacji swojego portfolio

ignis wp theme
Ocena wpisu
5/5

Spis treści

W dzisiejszym wpisie opiszę  10 moim zdaniem najlepszych motywów WordPress do zaprezentowania na stronie internetowej portfolio np. dla fotografów czy freelancerów. Pod uwagę brałem takie kryteria jak: wygląd, szybkość wczytywania się motywu, opcje konfiguracji.

Pod opisem każdego z motywów link do pobrania każdego z nich. Zaczynajmy więc.

1. Sydney

sydney darmowy szablon wordpress

Motyw WordPress Sydney to świetny wybór jeśli chcesz w atrakcyjny sposób zaprezentować swoje portfolio na stronie internetowej. To jeden z najlepszych i najczęściej pobieranych darmowych szablonów WordPressa. Świetnie sprawdzi się w wielu niszach. Motyw umożliwia wiele funkcji konfiguracji i personalizacji naszej strony internetowej m.in. kolory, czcionki itp. Korzystając z darmowej wtyczki do budowy stron na zasadzie „przeciągnij i upuść” np. Elementor możesz szybko i co ważne za darmo zbudować stronę www wyglądającą jak tylko chcesz.

Pobierz

2. Ignis

Ignis to minimalistyczny motyw z dużą ilością białej przestrzeni. Oferuje możliwość wstawienia dużego obrazu lub filmu zaraz pod menu. Instalując ten motyw WordPress mamy dostęp do czcionek Google, możemy  pełni konfigurować kolory na naszej stronie z poziomu „personalizacja” w zakładce wygląd. Motyw jest gotowy do tłumaczenia. Podczas przewijania, nasze grafiki w atrakcyjny sposób powiększają się oraz zmieniają kolor. Oprócz zaprezentowania swojego portfolio, motyw sprawdzi się do budowy bloga o dość nieszablonowym wyglądzie.

Pobierz

3. Astrid

astrid szablon wordpress

Jeden z najszybszych motywów w tym zestawieniu co ma kolosalne znaczenie pod względem optymalizacji naszej strony internetowej, a co za tym idzie jej pozycji w wyszukiwarce Google. Motyw świetnie prezentuje się na urządzeniach mobilnych oraz jest gotowy do tłumaczenia na inne języki.

Motyw zawiera bardzo dużo opcji konfiguracji i personalizacji naszej witryny. Jeśli chodzi o darmowe motywy do WordPressa jeden z najlepszych i najbardziej uniwersalnych motywów.

Pobierz

4. Talon

talon wordpress theme

W motywie Talon do wyboru mamy kilka rodzajów nagłówka, czcionki Google. motyw  świetnie „współpracuje” z wtyczką do budowy stron SiteOrigin Page Builder, dzięki czemu bez żadnej programistycznej wiedzy możesz tworzyć szybko i łatwo piękne strony internetowe.

W motywie mamy możliwość dodania 3 widżetów w stopce. Możemy także zmienić układ naszego firmowego bloga na”siatkę”, czyli taki gdzie nasze wpisy będą prezentowane w 3 kolumnach.

Pobierz

5. Photomania

Motyw bardzo atrakcyjny wizualnie. W pełni responsywny. Idealny dla fotografa i wszystkich nisz gdzie najważniejszy jest obraz. Obszar stopki pozwala na umieszczenie niestandardowych widżetów takich jak choćby ikonki mediów społecznościowych.

Jeśli chodzi o układ strony, do wyboru mamy pełną szerokość, podział na dwie kolumny z jednym paskiem bocznym, oraz dwoma paskami bocznymi.

Pobierz

6. Integral

Motyw o imponującym wyglądzie. Ma „biznesowy” charakter. Sprawdzi się również doskonale by wyeksponować Twoje prace. Motyw typu „One page” (wszystkie Twoje zakładki przewijają się na jednej stronie). Motyw szybko się wczytuje, jest responsywny, w pełni integralny z takimi wtyczkami jak WooCommerce, czy Contact form 7. Dobrze współpracuje z wtyczkami do budowy stron takimi jak Elementor czy Beaver Builder. Dla przyciągnięcia wzroku zastosowano efekt paralaksy.

Pobierz

7. Mixfolio

Dzięki temu motywowi możesz zaprezentować swoje dynamiczne portfolio w oparciu o html i css3. Motyw w 100% responsywny, można go łatwo dostosować; zmienić rodzaj nagłówka, logo, kolor, czy obraz tła. Zawiera niestandardowe widżety, czy szablony stron, dzięki czemu można jeszcze prościej stworzyć własną stronę www.

Pobierz

8. Creative

Bardzo ładny motyw, który świetnie „układa” się na urządzeniach mobilnych. Zgodny z najpopularniejszymi przeglądarkami. Pozytywnie przeszedł walidację XHTML + CSS . Możemy dostosować motyw do własnych potrzeb zmieniając rodzaj menu, czy kolory tła. Motyw jest regularnie aktualizowany.

Pobierz

9. Snaps

Motyw, który zaprezentuje Twoje prace na pierwszym planie. Polecany zwłaszcza fotografom.

Z łatwością możemy zmienić rodzaj nagłówka, dodać favicon, zmienić kolor tła, menu, czcionki i wiele innych elementów. Mamy możliwość także dodawać niestandardowe widżety i korzystać z różnych typów postów, w tym obrazów, galerii, audio, wideo, linków, czy cytatów.

Pobierz

10. Pure

Nazwa tego motywu trafnie oddaje jego charakter; Pure jest czysty, minimalistyczny bez zbędnych rozpraszaczy. Świetny do zaprezentowania swojego portfolio, czy budowy bloga.

Pobierz

Mój Kurs WordPress

Chcesz nauczyć się Tworzyć strony www samodzielnie? Już jest mój autorski kurs tworzenie stron na WordPress. Prawie 11 godzin praktycznej wiedzy z zakresu tworzenia stron www. Kurs przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i tych, którzy chcą tworzyć strony zawodowo.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top