Wszędzie chcą Twojego maila? Zostaw im jednorazowy adres e-mail

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

Obecnie adres mailowy jest częścią naszej tożsamości na równi z telefonem, czy adresem domowym. Ogromna część naszego życia prywatnego i zawodowego przeniosła się do internetu, gdzie adres mailowy jest niemalże dowodem osobistym, dzięki któremu „załatwiamy” nasze sprawy w sieci. Większość z nas ma przynajmniej 2 adresy mailowe; jeden główny, a i drugi tzw. spamerski, który zostawiamy wszędzie tam gdzie potrzebny jest do rejestracji, czy pobrania ebooka. Przy każdej z takich operacji zmuszeni jesteśmy wyrazić zgodę na przesyłanie nam na maila „śmieci” w postaci newsletterów itp. Poza tym kwitnie handel adresami mailowymi, czego efektem jest nawet kilkadziesiąt maili dziennie niepotrzebnego spamu na Twojej skrzynce.

Jeśli nie chcesz podawać swojego adresu mailowego ze względu na tony Spamu użyj JEDNORAZOWY adres mailowy

W Polsce jest kilka stron które ZA DARMO oferują takie sprytne rozwiązanie. Teraz pokaże Ci jak to zrobić w praktyce: Dla przykładu skorzystam ze strony niepodam.pl która oferuje jednorazowy adres email, by ściągnąć ze strony na której właśnie jesteś kupon na reklamę na facebooku o wartości 200 zł. Jednakże nie chcesz, żebym w przyszłości wysyłał Ci powiadomienia o nowych wpisach na moim blogu dotyczących reklamy w internecie, dlatego użyjesz jednorazowy adres mailowy.

Jednorazowy adres mailowy, no ale jaki?

By wygenerować jednorazowy adres mailowy wstawiasz obojętnie jakie słowo przed @niepodam.pl W moim przypadku podałem kupon@niepodam.pl: przykładowy jednorazowy adres mailowy   Następnie wchodzimy na stronę niepodam.pl by odebrać naszą wiadomość mailową; wpisujemy nasz jednorazowy adres email i klikamy SPRAWDŹ:     Jak widzisz na zdjęciu poniżej wiadomość z kuponem doszła na nasz adres:   tymczasowy adres mailowy   Strona niepodam.pl służy jedynie odbieraniu wiadomości mailowych. Nie można z takiego adresu wysyłać wiadomości. Żeby nikt mi nie zarzucił, że ten wpis to reklama strony niepodam.pl poniżej prezentuję kilka innych stron, które również oferują usługę jednorazowego adresu: 10minut.com.pl na tej stronie Twój adres mailowy będzie aktywny tylko przez 10 minut. getairmail.com mohmal.com Mam nadzieję że ten wpis choć trochę uchroni Cię przed niechcianym spamem.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top