Jaki hosting WordPress Woocommerce wybrać? [2022]

Masz lub planujesz stworzyć stronę na WordPress? Jaki hosting wybrać?

Stabilny i wydajny hosting WordPress to podstawa. Jako osoba, która zajmuje się tworzeniem stron i sklepów internetowych od ponad 10 lat miałem styczność z większością usługodawców w Polsce. Główne wnioski są dwa. Pierwszy: hosting tak jak z osobą: nie ma ideałów. Mając sklep latami zawsze będą jakieś nie zawsze miłe „niespodzianki”. Dlatego trzeba ich ilość zminimalizować. Wniosek drugi: Twoja sprzedaż w dużej mierze zależy od hostingu. Pomijam kwestie, gdzie hosting jest niestabilny i Twoja strona internetowa, czy sklep online po prostu nie wczytuje się (a wierz mi są to częste sytuacje).

Hosting WordPress ma ogromny wpływ na szybkość strony, a ta pośrednio wpływa na pozycjonowanie Twojego e-sklepu w wyszukiwarce Google. A to już bezpośrednio wpływa na Twoje dochody.

Na co zatem zwrócić uwagę decydując się na hosting WordPress?

Na pewno nie na cenę. Przestrzegam „cebularzy” na oszczędzanie na hostingu i wybieranie opcji ”po kosztach”. Co nie znaczy, że masz też bez sensu przepłacać. Drogie w tym wypadku nie znaczy też najlepsze.

Często operatorzy w swoich folderach reklamowych kuszą nas “pierdylionem” terabajtów, “megaśną” ceną za pierwszy rok, czy transferem danych wielkim niczym Pacyfik.

Mały sklep, czy strona na WordPress spokojnie będzie funkcjonował na 10-20 GB. Dużo ważniejszy jest rodzaj dysków. Czy będą to przynajmniej dyski SSD, czy dyski NVMe. Jeśli chodzi o transfer danych to obecnie rzadko spotyka się tu limit – więc jeśli Twój potencjalny hostingodawca taki wyznaczył to troszkę ma skostniałe podejście.

Wspomniałem o “megaśnej”, ultra cenie za pierwszy rok. Nie daj się zwieść. Od razu sprawdź warunki takiej promocji i dowiedz się ile będzie kosztował hosting w drugim roku i kolejnych latach. Podobnie sprawa ma się z domenami. Im taniej na początku tym drożej potem. To częsta pułapka cenowa.

Na co zatem warto jeszcze zwrócić uwagę? Jak hosting pod stronę na WordPress wybrać?

● Sprawdź ile niezależnych domen serwer obsłuży.
● Ile baz danych możesz utworzyć.
● Ile kont pocztowych możesz utworzyć.
● Dowiedz się, czy serwer posiada technologie wspierające bezpieczeństwo (np. WAF) oraz czy posiada skaner antywirusowy.
● Czy jest opcja autoinstalatora WordPress i łatwy w obsłudze panel administracyjny kontem hostingowym.
● Czy w cenie jest odnawialny certyfikat SSL np. darmowy Lets Encypt
● Czy serwer posiada codzienny backup i na ile dni do tyłu możesz odzyskać kopie swojej strony.
● Czy serwer posiada technologię wspierającą szybkość wczytywania się strony internetowej (LiteSpeed Cache, Redis, NNVMe, HTTP/3 i najnowsza wersja PHP)
● Wsparcie. Sprawdź jaki rodzaj wsparcia oferuje hostingodawca (czat, email, telefon)

Hosting WordPress. Z czego ja korzystam?

Od ponad 10 lat jestem klientem Cyber_Folks, który polecam również swoim klientom. Cenię sobie właśnie szybkie i merytoryczne wsparcie oraz hosting dedykowany pod strony i sklepy internetowe Na WordPress. I nie – nie jest to wpis sponsorowany.

Na uwagę zasługują dwa rodzaje hostingów: hosting WordPress oraz hosting Woocommerce dedykowany konkretnie pod sklepy internetowe na WordPress Woocommerce. W ramach tego hostingu mamy kopie zapasowe co 4 (!) godziny.

hosting wordpress

I co ważne dla osób początkujących: niski próg wejścia: zarówno finansowy jak i techniczny. Obecnie (2022) hosting domena oraz certyfikat SSL to inwestycja zaledwie ok 50 zł za np pakiet woo_GO!, który dla sklepu do 3000 produktów w zupełności nam wystarczy:

hosting wordpress woocommercd

Technicznie uruchomienie WordPress pod kupioną przez nas domeną jest również proste i intuicyjne dzięki autoinstalatorowi WordPress,  który zrobi to za nas w dosłownie 2 minuty. Podstawowa umiejętność korzystania z przeglądarki internetowej w zupełności wystarczy.

Staging. Zwróć uwagę, czy hosting ma tę opcję.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, która wyróżnia dedykowany pod Woocommerce hosting w cyber_Folks od konkurencji; to staging. Staging. Co to takiego jest? Myślę, że najlepiej zobrazować to na konkretnym przykładzie. Wyobraź sobie, że masz swój sklep na WordPress Woocommerce, i chciałbyś przetestować na nim nowe wtyczki, funkcje, zrobić aktualizacje, ale boisz się że przez to coś może się w Twoim sklepie “wysypać”.

Staging to funkcja, która pozwala utworzyć w zaledwie jedną chwilkę witrynę testową (pod tymczasowym adresem), gdzie możesz przetestować wszystkie zmiany i sprawdzić czy nie wpłyną one negatywnie na Twoją witrynę. Jeśli wszystko jest ok, to szybko i prosto możesz naniesione zmiany aktywować pod właściwym adresem Twojego sklepu.

To ważne bo nawet zwykła aktualizacja pluginu (wtyczki WordPress), może sprawić, że Twój sklep przestanie prawidłowo działać. I uwierz mi – wiem co mówię bo osobiście miałem już tego typu nieprzyjemne sytuacje, które kosztowały mnie konkretne pieniądze, bo moja platforma nie działała przez tydzień – ponieważ aktualizacje zrobiłem tuż przed wyjazdem wakacyjnym. Tak więc ucz się na moich błędach.

Wybierz hosting z Autoinstalatorem – zaoszczędzisz sporo czasu

Autoinstalator WordPress. Zakładam, że jesteś osobą początkującą tak więc dla własnej wygody wybierz hosting gdzie masz opcje tzw. Autoinstalatora. To bardzo przydatna funkcja, dzięki której czystą instalację WordPress „postawisz” na swoim hostingu dosłownie kilkoma kliknięciami myszy. . Większość znanych i dużych operatorów ma tę funkcję, także jeśli stoisz przed wyborem hostingu a Twój potencjalny operator hostingu WordPress nie ma takiej opcji radziłbym przemyśleć swój wybór.

Kup Hosting WordPress z moim rabatem

Jeśli chcesz kupić hosting WordPress i domenę w Cyber_Folks to możesz to zrobić z moim rabatem. Wystarczy wejść poprzez tę stronę: hosting Cyber_Folks i wpisać kod rabatowy o treści: 58024786.

Jeśli planujesz stworzyć stronę lub sklep internetowy na WordPress to zapraszam Cię na mój kurs WordPress – to najwyżej oceniany kurs WordPress w Polsce.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top