Jak nawet kilkakrotnie zmniejszyć koszty reklamy na Facebook [#2 trik]

weryfikacja domeny facebook
Ocena wpisu
5/5

Spis treści

Dziś króciutko, ale bardzo konkretnie na temat. Przedstawię Ci kolejny patent jak zmniejszyć koszty reklamy na facebooku. Z moich praktyk wynika, że około 2-3 krotnie, a od innych wiem, że możliwości są nawet większe. Zaem myślę, że warto poświęcić te 3 minutki swojego cennego czasu. Temat jest dość świeży i bardzo aktualny. Ceny reklam na facebooku, które od jakiegoś czasu i tak rosły , ostatnio wzrosły bardzo mocno. Można jednak temu zaradzić, ale po kolei.

Facebook walczy ze spamem.

Pewnie spora część z was zauważyła w ostatnim czasie dużo spamu i wirusów na facebooku. Fejsbookowy „język” do walki ze spamem po prostu przestał sobie radzić z tym. Aby poradzić sobie z tym trendem, facebook postanowił „forować” te strony, do których prowadzi reklama z facebooka, które są zweryfikowane. Facebook chce mieć pewność, że strony na które kierujecie swoje reklamy nie rozsiewają wirusów. Dlatego KONIECZNIE należy zweryfikować swoją domenę w menedżerze firmy. Jeśli nie korzystasz jeszcze z menedżera firmy na facebooku, koniecznie zacznij. Menedżer firmy „spina” i pozwala zarządzać wszystkim co dotyczy reklam na facebooku w jednym miejscu. Konto w menedżerze firmy utworzysz pod tym linkiem: business.facebook.com/ A tak to wygląda ekran logowania facebook menedżer firmy

Jak zweryfikować domenę na Facebooku krok po kroku.

Gdy posiadamy konto w menedżerze firmy wchodzimy w ustawienia firmowe: weryfikacja domeny na facebooku   W następnym kroku, wchodzimy po lewej stronie w „bezpieczeństwo marki”, rozwijamy tą kategorię, i wybieramy „domeny”. W kolejnym okienku wpisujemy nazwę naszej domeny: reklama na facebooku weryfikacja domeny Do wyboru mamy 2 warianty weryfikacji naszej domeny; za pomocą DNS, lub przy pomocy pliku html  i przesłaniu go na nasz serwer (tak samo jak google weryfikuje stronę w google search console). Łatwiejszym wariantem jest opcja druga, i taką tez zaprezentuję. Klikamy „przesłanie pliku html” jak na zdjęciu poniżej: jak płacić mniej za reklame na facebook Pobieramy plik z kodem html i przesyłamy go na nasz serwer do katalogu głównego naszej strony: Jak zweryfikować domenę na Facebooku Gdy to zrobimy, klikamy zweryfikuj stronę, jak widać udało się: weryfikacja domeny I to wszystko. W razie jakichkolwiek pytań, jestem do dyspozycji. Jeśli ten wpis był przydatny udostępnij lub polub na facebooku.

Mój Kurs WordPress

Chcesz nauczyć się Tworzyć strony www samodzielnie? Już jest mój autorski kurs tworzenie stron na WordPress. Prawie 11 godzin praktycznej wiedzy z zakresu tworzenia stron www. Kurs przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i tych, którzy chcą tworzyć strony zawodowo.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

 1. Witaj.
  Czy po zweryfikowaniu domeny uniknę blokady kilku do mojej strony przez facebooka? Ostatnio ludzie zaczeli dużo udostępniać linków z mojej strony i dostałem bana na domenę Url.
  I Czy mogę tak zweryfikować 2 domeny?
  Pozdrawiam

  1. Witaj Paweł. Możesz zweryfikować kilka domen. Nie wiem czemu dostałeś bana, ciężko mi powiedzieć nie mając szerszych informacji. NA 99% unikniesz blokady. Pozdrawiam

 2. Niestety nie mogłam dodać swojej domeny… dokładnie jest to mój landing page. Wygląda ona tak strona.com/zycie_bez_etatu i niestety nie przechodzi to dalej. Czy mogę to jakoś obejść? Jest to strona, której używam do zapisywania ludzi na webinary. Pozdrawiam

 3. Niestety ale za bardzo nie rozumiem stwierdzenia: „(…) i przesyłamy go na nasz serwer do katalogu głównego naszej strony” – możesz to rozszerzyć? Gdzie dokładnie ten plik należy skopiować?

 4. Tłumaczysz w bardzo przystępny sposób (:
  Zastanawiam mnie tylko dlaczego fb nie znajduje mojego pliku weryfikacyjnego ?
  Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top