weryfikacja domeny facebook

Jak nawet kilkakrotnie zmniejszyć koszty reklamy na Facebook [#2 trik]

Dziś króciutko, ale bardzo konkretnie na temat. Przedstawię Ci kolejny patent jak zmniejszyć koszty reklamy na facebooku. Z moich praktyk wynika, że około 2-3 krotnie, a od innych wiem, że możliwości są nawet większe. Zaem myślę, że warto poświęcić te 3 minutki swojego cennego czasu.

Temat jest dość świeży i bardzo aktualny. Ceny reklam na facebooku, które od jakiegoś czasu i tak rosły , ostatnio wzrosły bardzo mocno. Można jednak temu zaradzić, ale po kolei.

Facebook walczy ze spamem.

Pewnie spora część z was zauważyła w ostatnim czasie dużo spamu i wirusów na facebooku. Fejsbookowy “język” do walki ze spamem po prostu przestał sobie radzić z tym. Aby poradzić sobie z tym trendem, facebook postanowił “forować” te strony, do których prowadzi reklama z facebooka, które są zweryfikowane. Facebook chce mieć pewność, że strony na które kierujecie swoje reklamy nie rozsiewają wirusów.

Dlatego KONIECZNIE należy zweryfikować swoją domenę w menedżerze firmy.

Jeśli nie korzystasz jeszcze z menedżera firmy na facebooku, koniecznie zacznij. Menedżer firmy “spina” i pozwala zarządzać wszystkim co dotyczy reklam na facebooku w jednym miejscu. Konto w menedżerze firmy utworzysz pod tym linkiem: business.facebook.com/

A tak to wygląda ekran logowania

facebook menedżer firmy

Jak zweryfikować domenę na Facebooku krok po kroku.

Gdy posiadamy konto w menedżerze firmy wchodzimy w ustawienia firmowe:

weryfikacja domeny na facebooku

 

W następnym kroku, wchodzimy po lewej stronie w “bezpieczeństwo marki”, rozwijamy tą kategorię, i wybieramy “domeny”. W kolejnym okienku wpisujemy nazwę naszej domeny:

reklama na facebooku weryfikacja domeny

Do wyboru mamy 2 warianty weryfikacji naszej domeny; za pomocą DNS, lub przy pomocy pliku html  i przesłaniu go na nasz serwer (tak samo jak google weryfikuje stronę w google search console). Łatwiejszym wariantem jest opcja druga, i taką tez zaprezentuję. Klikamy “przesłanie pliku html” jak na zdjęciu poniżej:

jak płacić mniej za reklame na facebook

Pobieramy plik z kodem html i przesyłamy go na nasz serwer do katalogu głównego naszej strony:

Jak zweryfikować domenę na Facebooku

Gdy to zrobimy, klikamy zweryfikuj stronę, jak widać udało się:

weryfikacja domeny

I to wszystko. W razie jakichkolwiek pytań, jestem do dyspozycji. Jeśli ten wpis był przydatny udostępnij lub polub na facebooku.

5 thoughts on “Jak nawet kilkakrotnie zmniejszyć koszty reklamy na Facebook [#2 trik]”

  1. Witaj.
    Czy po zweryfikowaniu domeny uniknę blokady kilku do mojej strony przez facebooka? Ostatnio ludzie zaczeli dużo udostępniać linków z mojej strony i dostałem bana na domenę Url.
    I Czy mogę tak zweryfikować 2 domeny?
    Pozdrawiam

    1. Witaj Paweł. Możesz zweryfikować kilka domen. Nie wiem czemu dostałeś bana, ciężko mi powiedzieć nie mając szerszych informacji. NA 99% unikniesz blokady. Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry