Jak Zrobić przyklejony nagłówek na stronie w WordPress

Cześć, w dzisiejszym materiale wideo, które możesz zobaczyć poniżej pokażę Ci jak szybko, prosto i za darmo zrobić efekt o który bardzo często mnie pytacie czyli przyklejony nagłówek – tzw. „Sticky Menu”

Efekt sticky menu polega na tym, że w gdy skrolujemy stronę w dół to nagłówek jest przyklejony do górnej krawędzi i cały czas widoczny.

Możesz zobaczyć jak to działa na przykładzie nagłówka na mojej stronie internetowej na której jesteś:)

Pomaga to w nawigacji na stronie, odwiedzający nie musi szukać menu gdy chce przejść na inną zakładkę w naszej stronie internetowej na WordPress.

Sposób, który przedstawiam w swoim filmie działa na stronach WordPress zrobionych przy pomocy edytora stron Elementor

Jak zrobić Sticky menu przy pomocy wtyczki?

By zrobić taki przyklejony nagłówek na naszej stronie na wordpress, użyjemy darmowej wtyczki sticky header effects for elementor.

Wtyczka została zrobiona jako dodatek do wersji pro elementora w wersjach 2.0 gdzie nie było jeszcze opcji przyklejonego nagłówka (obecnie już taka opcja jest).

Jednak ja odkryłem, że wtyczka działa również z inną wtyczką, która służy do budowy własnych nagłówków oraz stopek w Elementor: Header, footer & blocks.

Doskonała darmowa wtyczka do budowy własnych nagłówków w WordPRess Elementor

Na temat tej wtyczki również nagrałem film na moim kanale na Youtube ,który możesz zobaczyć na końcu tego wpisu.

To doskonała wtyczka, która pozwala uniezależnić się od ustawień motywu, gdzie zwłaszcza w tych darmowych jesteście zależni od twórców motywu, i nie za bardzo jest jak konfigurować i personalizować nagłówek. Tak więc korzystając z elementora i tej wtyczki możesz zbudować nagłówek taki jaki chcesz.

Budowa przyklejonego nagłówka jest dziecinnie prosta i sprowadza się jedynie do aktywacji jego w opcjach zaawansowanych sekcji (sekcją w tym wypadku jest nagłówek):

sticky header

Mamy też możliwość zmiany koloru tła przyklejonego nagłówka.

Jedynym minusem jest brak możliwości zmiany koloru czcionki w menu.

Poniżej oba moje filmy; pierwszy jak włączyć przyklejony nagłówek, a potem mój film jak zrobić własny nagłówek w WordPress Elementor. Zapraszam do komentowania

1 komentarz “Jak Zrobić przyklejony nagłówek na stronie w WordPress”

  1. Jak najbardziej wszystko się zgadza, ale jednak wtyczkowanie wordpressa mocno go obciąża jeżeli chodzi o czas wczytania i skrypty. Jestem za tym by jak najmniej wyposażać WordPressa w takie cuda 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top