Jak Wstawić Przyciski Social Media Na Stronę WordPress [Wtyczka Sassy Social Share]

W filmie poniżej pokażę Ci jak szybko i w prosty sposób dodać przyciski udostępniania Social Media na Twojej stronie internetowej zbudowanej na wordpress.

W tym celu użyjemy wtyczki: Sassy Social Share.

Zapraszam Cię również na mój autorski Kurs WordPress; ponad 10 godzin praktycznej wiedzy: ZOBACZ

Social Media wtyczka WordPress

Wtyczka WordPress Sassy Social Share, którą użyłem w prezentowanym filmie wideo jest jedną z najpopularniejszych tego typu wtyczek. Ma bardzo dobre noty i ponad 100 k aktywnych instalacji.

Jest „lekką” wtyczką dzięki czemu nie obciąży Twojej strony. 

Przyciski udostępniania Social Media na stronie na WordPress możemy dodać aż w 3 miejscach; jako belka przed wpisem / zawartością strony, jako belkna pod wpisem / stroną oraz w formie pływającego interfejsu czy to po prawej, czy po lewej stronie naszej strony internetowej.

Konfiguracja wtyczki Sassy Social Share; Przyciski Social Media na stronie WordPress.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki Sassy Social Share mamy w kokpicie WordPress zakładkę wtyczki, gdzie przechodzimy w celu ustawień konfiguracji wtyczki:

sassy social share

W okienku „wybór motywu” możemy wybrać kształt naszych przycisków na stronie www; zarówno tych prezentowanych w belce przed/po wpisie jak i tych eksponowanych w formie pływającego menu. Mamy do wyboru koło, kwadrat i prostokąt.

Ja często wybieram prostokąt i ustawiam szerokość 120 px i domyślna wysokość 35 px. Przyciski bardzo ładnie się wtedy prezentują. W oknie tym możemy również definiować kolory tła przycisku, kolo loga social mediów, zaokrąglenia przycisków czy kolor ramki przycisku.

Przyciski Social Media na stronie WordPress – personalizacja.

Przechodzimy do kolejne zakładki ustawień wtyczki, czyli : „standardowy interfejs”. Tutaj możemy wybrać media społecznościowe, które chcemy umieścić w belce udostępniania. Możemy oprócz logotypów wstawić także dwa dodatkowe przyciski; mianowicie: przycisk „lubię to” oraz przycisk „udostępnij”. Obie te funkcje dotyczą oczywiście medium Facebook:

udostępnianie social media

W tej zakładce pod ikonkami social mediów możemy wybrać czy belka ma się wyświetlać nad wpisem, pod , czy w obu przypadkach. W tym celu należy zaznaczyć odpowiednie checkbox.

Zaznaczamy też usadowienie belki: czy ma wyświetlać się we wpisach, na stronach itp.

Możemy też zaznaczyć, czy prezentowana ma być całkowita liczba udostępnień.

Pływający interfejs Sassy Social Share.

Kolejna zakładka w kokpicie wtyczki to „pływający interfejs” i tu ustawiamy w analogiczny jak wyżej sposób ustawienia social mediów w pływającej belce z ikonami naszych mediów.

Zaznaczamy położenie pływającej belki na naszej stronie internetowej: czy ma wyświetlać się po lewej, czy po prawej stronie naszej strony www.

Mam nadzieję, że ten wpis podobał Ci się i wyeksponowanie przycisków Social Media na Twojej witrynie będzie szybkie i proste. Zostaw komentarz o czym byś chciał przeczytać na moim blogu. Zapraszam również na mój kanał na Youtube.

 

Kurs WordPress

Najbardziej praktyczny Kurs WordPress w Polsce.

4,8 na podstawie 137 opinii klientów
4.8/5

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top