WordPress. Jak ustawić automatyczne aktualizacje wtyczek, motywów i samego WordPressa

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

Jeśli masz stronę internetową opartą o WordPress to pewnie wiesz jak często należy instalować motywy, wtyczki, oraz samego WordPressa. O ile masz jedną stronę, nie jest to uciążliwe, jeśli jednak zajmujesz się zawodowo tworzeniem stron www, ustawinie automatycznych aktualizacji w Twoim WordPress, może zaoszczędzić Ci masę czasu.

Dlaczego warto aktualizować wtyczki, motywy WordPress?

Strona która nie jest aktualizowana jest podatna na ataki hakerów. Pewnie pomyślisz, a co Ci hakerzy mogą szukać u mnie na stronie. Otóż, mają w tym interes, wkleja Ci na stronie kawałek kodu, który w Twoim imieniu na Twojej stronie będzie publikował posty, które będą zawierać linki. Po co te linki? Bo im więcej stron opublikuje wpisy z ich linkami, tym te strony będą wyżej w Google. Takie nielegalne pozycjonowanie. Dlatego warto robić na bieżąco aktualizacje, by nikt nie znalazł luki w kodzie Twojej starej wtyczki, czy motywu i nie podrzucił Ci śmierdzącego jaja.

„Większość zawirusowanych stron na WordPress to efekt nieaktualizowania stron”

A wystarczy regularnie robić aktualizacje i zainstalować nawet jakąś darmową wtyczkę zabezpieczającą WordPressa.

„Klasyczne” aktualizowanie

Przy pierwszej strzałce od góry, wyświetla się ilość dostępnych aktualizacji, gdy klikniemy w to miejsce przejdziemy do sekcji aktualizacji, gdzie możemy ręcznie zaznaczyć co chcemy zaktualizować: aktualizacje WordPress  

Jak ustawić automatyczne aktualizacje w WordPress?

By zautomatyzować proces aktualizacji WordPressa wystarczy zainstalować darmową wtyczkę  Easy Updates Manager Wystarczy jej nazwę wpisać w wyszukiwarce wtyczek w panelu administracyjnym WordPressa, zainstalować oraz włączyć: easy updates manager   W następnym kroku w polu „kokpit” wchodzimy w sekcję „Updates Options”:   wordpress aktualizacje   Pojawi nam się następujące okno ustawień aktualizacji:   aktualizacje wtyczek motywów wordpress Ustawienia wtyczki mamy podzielone na ogólne, aktualizacje wtyczek, aktualizacje motywów i zaawansowane. Karta ogólne zawiera ustawienia rdzenia WordPressa (Core) Pierwszym przełącznikiem jaki widzimy jest Disable All Updates. Jeśli ustawimy znacznik na tej opcji nic nam się nie zaktualizuje. Ba, nawet nie będziemy widzieć czekających w kolejce aktualizacji. Gdy w sekcji „Automatic Updates” klikniemy przycisk „custom” możemy wybrać, czy chcemy by nasz WordPress aktualizował się do wersji głównych-pełnych (major) np. 4.1, 4.2, 4.3, czy nawet najmniejszych aktualizacji np. 4.1.1, 4.1.2, 4.1.3 W kartach „plugins” i „themes” możemy ręcznie ustawić, które wtyczki i motywy mają nam się automatycznie aktualizować. Mam nadzieję, że tym wpisem choć trochę ułatwię wam „życie” z WordPressem, jeśli tak polub lub udostępnij ten wpis na swoim Facebooku.  

1 komentarz “WordPress. Jak ustawić automatyczne aktualizacje wtyczek, motywów i samego WordPressa”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top