Jak przenieść stronę internetową na WordPress na inną domenę

All in one migration

Dziś będzie krótko, ale treściwie. Jak przenieść stronę internetową na inną domenę czy serwer. Łatwo, szybko i przyjemnie, bez grzebania w bazie danych, za pomocą jedynie kilku kliknięć.

Możliwość taką daje wtyczka do WordPress All in One WP Migration którą serdecznie polecam i działanie zaprezentuję tu krok po kroku. Osobiście z możliwości przeniesienia strony korzystam w momencie, gdy np. robię nową stronę klientowi na “roboczej” domenie by miał podgląd do mojej pracy. Gdy wszystko jest ok, strona internetowa podoba się, przenoszę ją wtedy pod “właściwy” adres.

Instalacja wtyczki All in One WP Migration

Zanim zainstalujemy wtyczkę, przygotujmy login hasło do strony, którą będziemy przenosić. I bardzo ważne: stronę którą przenosimy można postawić tylko na całkowicie świeżo postawionym WordPress, nie pomogą tu wtyczki typu wp reset.

All in one wp migaration

 

Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki All in One WP Migration wchodzimy w jej funkcję”export” tak jak na zdjęciu poniżej:

 

All In One WP Migration export

 

Następnym krokiem będzie wybór jak chcemy wyeksportować naszą stronę, ja wybieram tu opcję pliku , czyli “to file”:

All In One WP Migration tutorial

 

Po krótkiej chwili pracy wtyczki nad przygotowaniem naszego pliku, możemy ją pobrać klikając “download”

 

All in one wp migration download

 

Plik z naszą strona jest już gotowy i czeka na naszym dysku.

Importowanie strony internetowej przy pomocy wtyczki All in One WP Migration

Gdy już wyeksportowaliśmy naszą stronę internetową, przechodzimy do kokpitu WordPressa na domenie na której zaimportujemy nasz plik ze stroną www. Instalujemy tutaj również wtyczkę All in One WP Migration, i klikamy “Import”:

all in one wp migration import

Czekamy aż nasza strona zaimportuje się, nic w tym momencie nie klikamy.

Przed ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku” Proceed”:

 

Następnie klikamy przycisk “Close” i odświeżamy stronę, w tym momencie system wyloguje nas z WordPressa i będziemy musieli zalogować się jeszcze raz, dlatego nie zapomnij o przygotowaniu loginu i hasła.

To wszystko, mam nadzieję że wpis był dla Ciebie przydatny i polubisz lub udostępnisz go na swoim Facebooku. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz śmiało.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *