jak dodac messengera na stronę www

Jak dodać messengera na stronę internetową

Jakiś czas temu facebook wprowadził możliwość dodania messengera na stronę internetową, dzięki czemu można wysyłać wiadomości już z poziomu strony internetowej, a nie jak do tej pory Facebooka. To bardzo ciekawa opcja nie tylko dla posiadaczy sklepów internetowych, ale dla wszystkich właścicieli firmowych stron internetowych. Jak wygląda to w praktyce możesz zobaczyć na mojej stronie internetowej.

Pozwala to na szybką i sprawną komunikację z klientem. Szczególne ważne, jeśli grupa docelowa naszych klientów to ludzie młodzi, na codzień korzystający z aplikacji messengera. I moim skromnym zdaniem w niedalekiej przyszłości opcja ta wyprze ze stron wszelkie live czaty. Facebook już zapowiedział, że będzie się rozwijał w tym kierunku, by jeszcze bardziej usprawnić komunikację właścicieli stron z odwiedzającymi stronę. I tak np. w niedalekiej przyszłości, szukając sobie butów w e-sklepie, messeger sam wyśle Ci informację np. które się sprzedają najlepiej.

Jak dodać messengera na stronę internetową. Krok po kroku.

We wpisie tym pokaże jak w banalnie prosty sposób, jak  dodać  messengera na stronę www postawioną na wordpress. Wystarczy na naszej stronie zainstalować wtyczkę Facebook Messenger Live Chat, którą można pobrać z tej strony www  lub wpisać nazwę wtyczki w wyszukiwarce w kokpicie naszej strony:

Następnie po lewej stronie w kokpice odnajdujemy naszą wtyczkę , i klikamy w niebieski przycisk jak poniżej na zdjęciu:

W kolejnym kroku, zostaniemy przekierowani na stronę na stronę twórców wtyczki, gdzie muimy skonfigurować messengera na naszej stronie internetowej. Wtyczka dostepna jest wersji darmowej oraz płatnej, w której mamy więcej możliwości personalizacji naszego messengera. W wersji darmowej możemy wybrać ikonkę aplikacji messenger na stronie www, język, a także miejsce w którym ta ikona będzie sie znajdować (zdjęcie niżej, suwak w punkcie nr 1). W punkcie numer 2 wpisujemy adres naszego fana paga.

Przechodząc do sekcji Dispaly rules możemy ustawić m.in. na jakich podstonach ma się wyświetlać nasz messenger.

 

Następnie w oddzielnym okienku logujemy sie na facebooka, by dodać nasza stroę do tzw. „białej listy”. W tym celu wchodzimy w ustawienia, następnie po lewej stronie klikamy „platforma Messengera” i po prawej stronie dodajemy adres URL witryny , na której instalujemy messengera do tzw. białej listy

Następnie wracamy do okienka ustawień naszej wtyczki, przesuwamy suwakiem na opcję ON , i zapisujemy wszystko

 

I to wszystko, okienko messenger na stronie internetowej powinno się wyświetlać prawidłowo. Jeśli potrzebujesz pomocy przy swojej stronie internetowej, pisz śmiało, chętnie pomogę.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezent Na Dzień Dobry

Ebook: TOP 10 Wtyczek WordPress

Wpisz poniżej swój adres Email: