Jak dobrać kolory na stronę internetową

jak dobrać kolory na stronę internetową

W tym wpisie przedstawię Ci 2 świetne darmowe narzędzia, dzięki którym szybko i w prosty sposób wybierzesz spójny schemat kolorystyczny na Twoja stronę www.

Google Color Design

By skorzystać z pierwszego narzędzia online wystarczy wejść na stronę Google Color Design i wybrać kolor który nam się podoba. Gdy to zrobimy strona sama za nas dobierze nam cały schemat kolorystyczny, odcienie koloru który wybraliśmy:

google color design

Jak widzisz strona pokazał nasz kolor w formie kodu html, dzięki czemu z łatwością przekopiujesz kolor na swoją stronę internetową. Dobrane mamy także odcienie jaśniejsze i ciemniejsze naszego koloru głównego oraz bardzo jaśniutki kolor np. na tło tekstowe.

ColorPick Eyedropper

Drugie darmowe narzędzie, które chciałbym Ci przedstawić to bardzo interesujące rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które możesz dodać do swojego Chrome klikając Tutaj Przyda się w momencie gdy trafisz na jakiś ciekawy kolor na przeglądanej stronie i chcesz go zapisać w formie kodu html.

Po dodaniu do Chrome ikonka rozszerzenia pojawi się u góry po prawej stronie okna przeglądarki:

Teraz gdy chcesz zapisać kolor który Cie interesuje w formie kodu, wystarcz kliknąć ikonkę rozszerzenia (kolorowy celownik) i najechać kursorem na kolor i kliknąć lewy przycisk myszy. Rozszerzenie wyświetli kod koloru:

kolory na stronę internetową

Mój Kurs WordPress

Chcesz nauczyć się Tworzyć strony www samodzielnie? Już jest mój autorski kurs tworzenie stron na WordPress. Prawie 11 godzin praktycznej wiedzy z zakresu tworzenia stron www. Kurs przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i tych, którzy chcą tworzyć strony zawodowo.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top