Dlaczego WooCommerce to dobry wybór dla E-commerce?

Istnieją miliony powodów dla których WooCommerce jest tak chętnie wybieranym silnikiem dla sklepów internetowych. Jednak co sprawia, że to właśnie ten skrypt jest tak chętnie wybierany przez właścicieli sklepów na całym świecie?

WooCommerce jest otwartym oprogramowaniem.

WooCommerce to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie! Przewagę na rynku zyskał za sprawą jego dostępności, a właściwie wolnościowej licencji GNU GPL. WooCommerce jest chronione prawami autorskimi na zasadzie copyleft, jednak licencja ta pozwala użytkownikom na ingerencję w kod źródłowy oraz dystrybucję oprogramowania. Dzięki, czemy WooCommerce możesz wykorzystywać praktycznie dowolnie, bez konieczności płacenia za pojedyncze licencje.

WooCommerce możesz łątwo rozbudować o dodatkowe funkcjonalności dzięki popularnym wtyczkom, które pozwalają dostosować sklep internetowy do niemal każdego typu działalności w internecie. Warto rozważyć zakup płatnych dodatków oferowanych od re-dystrybutora działającego pod marką Wphocus.com – wykorzystując dodaki premium możemy usprawnić procesy zakupowe w sklepie internetowym. 

WooCommerce jest stale rozwijany.

Jestem pewien, że znajdziesz w swoim regionie eksperta pracującego na tym skrypcie, który rozwiąże każdy problem ze sklepem internetowym. Procesy instalacji, konfiguracji i zarządzania są dostępne dla każdego, dzięki ogromnemu wsparciu użytkowników na całym świecie. Jest to podstawowy aspekt każdego projektu source: nie jest on rozwijany przez jeden zespół, ale kształtowany przez tysiące różnych użytkowników na całym świecie, którzy nie tylko usprawniają kod, lecz także dodają tłumaczenia, motywy i pluginy. Naszym zdaniem WooCommerce jest najszybciej rozwijanym skryptem dostępnym na rynku e-commerce na świecie. Skrypt ten posiada zespół oddanych programistów i współpracowników, którzy dbają o to, aby platforma była bezpieczna i stale aktualizowana. 

Stwórz dowolną funkcjonalność, aby ulepszyć swój sklep.

WooCommerce działa bez konieczności dodawania jakiejkolwiek funkcjonalności lub wtyczki. Jednak wiele wtyczek zostało stworzonych, aby dodać nową funkcjonalność do sklepu. Wtyczka może nie tylko dodawać, ale także zmieniać całkowicie sposób działania WooCommerce. Na przykład, możesz dodać wtyczkę integrującą WooCommerce z Allegro, aby przekształcić swój sklep w system do obsługi zamówień i wystawiania produktów na tej platformie. Na dodatek możesz zintegrować się z popularnymi wtyczkami do faktur, by zautomatyzować cały proces realizacji zamówień. Lista dodatków dostępnych na ryku jest bardzo obszerna. WooCommerce pozwala sprzedawać produkty fizyczne, produkty wirtualne, rezerwacje i subskrypcje. Tak naprawdę tylko Twoja wyobraźnia jest ograniczeniem WooCommerce i tego co możesz sprzedawać za jego pomocą.

Programiści, projektanci stron internetowych i właściciele sklepów znają platformę.

WooCommerce jest chętnie wybieraną platformą przez programistów, projektantów stron internetowych, konsultantów SEO i samych właścicieli sklepów. Każda z wymienionych osób doskonale wie, jak działa system, dzięki czemu każdy zespół może wykonać swoją część pracy bez potrzeby angażowania osób trzecich, modułowa budowa skryptu jest dobrze przemyślana pod względem zarządzania biznesem. Ponadto, WooCommerce jest szybki, zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych i wykorzystuje najnowsze technologie w tworzeniu stron internetowych. 

Przyjazne funkcjonalności

WooCommerce pozwala stworzyć wyjątkowe sklepy internetowe, dzięki niezliczonej ilości szablonów i motywów dostępnych na rynku, został zaprojektowany tak ,by maksymalnie ułatwić korzystanie ze strony.

  • Atrybuty produktów: WooCommerce pozwala znaleźć klientom to, czego szukają, dodając dowolne atrybuty, aby klienci mogli wyszukiwać produkty najbardziej dla nich odpowiednie.
  • Oceny i recenzje produktów: Pokaż opinie klientów bezpośrednio na stronie produktu
  • Wszechstronność: Ustaw odpowiednią dla siebie walutę, język i jednostki miary (cale, centymetry lub inne).
  • Sortowanie i filtrowanie produktów: Pozwól klientom sortować produkty według popularności, nowości, oceny, ceny lub atrybutów, aby znaleźć odpowiedni produkt.
  • Nieograniczone zdjęcia i galerie: Zamieść dowolną liczbę zdjęć, aby zaprezentować swoje produkty. Ustaw wyróżnione zdjęcie, aby wyróżnić najlepsze zdjęcie w całej witrynie.
  • Nieograniczona ilość produktów: Dodaj tyle produktów, ile chcesz sprzedawać – jedynym ograniczeniem są Twoje zapasy magazynowe.
  • Dzięki edytorowi blokowemu mogą Państwo osadzać produkty oraz elementy sklepu na dowolnej podstronie bez potrzeby posiadania wiedzy programistycznej. Korzystanie z edytora jest tak samo proste jak pisanie tekstu w notatniku.

To tylko część podstawowych funkcjonalności wbudowanych w Woocommerce, które sprawiają, że jest to niezwykle elastyczna platforma sklepowa. Ponadto same firmy hostingowe coraz częściej oferują dedykowane plany dla tego skryptu. Większość popularnych usług hostingowych na rynku jest kompatybilna z WooCommerce.

Idealny dla małych jak i dużych sklepów internetowych

Niezależnie od tego czy tworzysz konkretną strona docelowa z możliwością zakupu, czy też rozbudowany sklep internetowy. WooCommerce to idealne narzędzie do stopniowego skalowania biznesu, które pozwala z łatwością zarzączać sprzedażą w internecie.

Ponieważ jest to darmowy skrypt, możesz zacząć od minimalnej inwestycji. W miarę rozwoju firmy można łatwo rozbudować sklep internetowy o dodatkowe funkcje i możliwości korzystając z płatnych wtyczek rozszerzających jego działanie. WooCommerce nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wielkość sklepu czy też ilość obsługiwanych zamówień. Darmowe wsparcie zapewnia ciągłe aktualizowane o nowe funkcje, poprawki błędów i łatki bezpieczeństwa. W rezultacie Twoja witryna będzie stale aktualizowana o wszystkie istotne funkcje potrzebne w rozwoju sklepu internetowego. Wszystkie te cechy sprawiają, że WooCommerce jest jedną z najchętniej wybieranych platform e-commerce na świecie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top