6 najlepszych wtyczek WordPress do budowy stron

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

Wybranie odpowiedniej wtyczki do budowy strony, może wydatnie ułatwić ten proces i skrócić czas pracy. W dzisiejszym wpisie przedstawię i porównam 7 wtyczek, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję przy wyborze odpowiedniej wtyczki.

Przy swoim wyborze brałem pod uwagę 5 kategorii:

a) interfejs – czy jest przejrzysty i intuicyjny

b) dołączone widżety – zarówno te dostępne w wersjach darmowych i płatnych

c) dodatkowe funkcje – jakie dodatkowe funkcje oferują wtyczki, które wyróżniają je na tle innych

d) wyłączenie wtyczki – co się stanie na Twojej stronie w momencie, gdy zechcesz wyłączyć wtyczkę, czy pozostanie czysty kod, czy bałagan?

e) stylizacja strony – jakie są dostępne opcje stylizacji Twojej strony

Poniżej 6 ocenianych przeze mnie wtyczek WordPress do budowy stron:

1. Elementor

Elementor to jedna z młodszych wtyczek do budowy stron. Jej początki sięgają 2016 roku. Pomimo swojego młodego wieku został pobrany już ponad milion razy. Elementor dostępny jest w wersji darmowej jak i płatnej. Ceny za wersje premium zaczynają się od 49$.

Interfejs. Prosty przejrzysty, Elementy strony wstawiamy metodą „drag & drop” czyli „łapiemy” wybrany element strony przeciągając go w wybrane miejsce i upuszczamy. Po lewej stronie mamy dostęp do wszystkich elementów, które możemy wstawić, a po prawej podgląd strony:

elementor wordpress

Widżety. Oprócz standardowych widżetów WordPressa, w darmowej wersji mamy do wyboru 28 widżetów. w wersji premium mamy do wybory kolejne 30. Darmowa wersja daje nam do wyboru także 40 szablonów (w płatnej mamy ich do wykorzystania setki). Szablony dostępne są w formie pełnych stron, a także sekcji, które można ze sobą łączyć. Szablony możemy zapisywać i użyć ich np. przy następnych projektach.

Stylizacja strony. Oprócz standardowych rzeczy jak typografia czy kolory tła mamy do dyspozycji bardziej zaawansowane ustawienia: niestandardowe marginesy, możliwość ukrycia poszczególnych elementów na określonych urządzeniach.

Jeśli kiedyś chciałbyś dezaktywować plugin Elementor, pozostawi on po sobie czysty kod. Kolejny wielki plus dla tej wtyczki.

2. Beaver Builder

Jedna z najczęściej wykorzystywanych wtyczek WordPress do budowy stron internetowych. Ponad 400 000 tysięcy aktywnych instalacji (stan na lipiec 2018 roku). Bardzo wysoko oceniana przez użytkowników. Wtyczka Beaver Builder dostępna jest zarówno w wersji darmowej jak i płatnej.

Beaver Builder WordPress plugin

Wtyczka posiada przejrzysty interfejs. Po prawej stronie mamy dostępne moduły, które wystarczy przeciągnąć i opuścić na podgląd strony. Korzystając z Beaver Buildera warto zainstalować kilka oficjalnych dodatków, zwłaszcza rozszerzenie Beaver Themer.

Widżety. W wersji darmowej wtyczka daje nam możliwość korzystania tylko z 6 modułów: edytor tekstu, wstawianie zdjęć, filmów, audio oraz kodu dowolnego kodu html. W wersji płatnej możemy korzystać z 30 modułów, oraz 56 szablonów stron.

Stylizacja. Wtyczka zapewnia dość dobra kontrolę nad poszczególnymi elementami.

Inne ważne funkcje. Instalacja rozszerzenia Beaver Themer daje pełną funkcjonalność budowy motywów, tak jak w przypadku pluginu Elementor.

Dezaktywacja wtyczki. Podobnie jak w przypadku wtyczki Elementor, Beaver Builder pozostawia czysty kod html.

3. Thrive architect

Thrive Architect

Posiada bliźniaczo podobny interfejs do wtyczki Elementor co akurat oceniam na plus. Wtyczka dostępna tylko w wersji płatnej, dostępna od 67$.

Widżety. Wtyczka posiada 40 widżetów w tym bardzo ciekawy, który  wiecznie odlicza czas.

Wtyczka daje nam możliwość szczegółowej stylizacji strony, możemy np. dodać własny niestandardowy kod css na poziomie strony.

Tekst możemy nanosić bezpośrednio klikając w pole strony. Od razu możemy sprawdzić jak nasza strona będzie wyświetlać się na różnych urządzeniach.

Skrótem klawiszowym możemy szybko cofać do poprzedniej wersji strony i ponawiać.

Jest to najlepsza wtyczka do budowy Landing Page. Z myślą o jak największej konwersji została zresztą stworzona; większość gotowych szablonów służy zachęceniu użytkownika do wykonania określonej akcji. Jeśli zależy Ci na pozyskiwaniu Leadów: Thrive Architect jest dla Ciebie.

4. SiteOrigin Page Builder

Ponad milion aktywnych instalacji, jedna z najstarszych wtyczek tego typu. Użyłem jej m.in. na stronie którą właśnie czytasz. Dostępny w wersji darmowej jak i płatnej. Polecam wszystkim, którzy chcą zbudować prostą wizytówkę firmową.

Interfejs. Wtyczka również działa w prosty sposób na zasadzie „przeciągnij-upuść”.

siteorigin page builder

Żeby w pełni wykorzystać zalety tej wtyczki należy zainstalować kilka rozszerzeń m.in Siteorigin css do łatwej edycji kodu css oraz paczki z widżetami i prostymi szablonami stron.

Wtyczka ma sporo wad: opcje stylizacji wybranych elementów są „pochowane”, trzeba się naszukać, żeby znaleźć konkretne ustawienia. Szablony stron są bardzo prościutkie i dawno już nie aktualizowane. Budując stronę nie można dodać więcej jak dwóch kolumn. Po dezaktywacja pluginu zostaje nam kod oraz shortcodes.

5. Themify Builder

Plugin dostępny w wersji darmowej jak i płatnej. Cena w zależności od dodatków zaczyna się od 39$

themify builder

Interfejs pozwala na edycję w okienku – brak możliwości bezpośredniego edytowania. Wtyczka pozwala na responsywny podgląd, cofanie/ponawianie edycji. Czytelność interfejsu pozostawia wiele do życzenia.

Widżety. Oprócz standardowych widżetów WordPress, wtyczka oferuje 21 modułów oraz ponad 100 szablonów stron.

Na plus można dać wtyczce możliwość równoległej edycji strony przy pomocy edytora WordPress. Pozostałe wtyczki do budowy stron, „zmuszają” niejako do edycji strony tylko przy ich użyciu. Dzięki też temu, po dezaktywacji wtyczki pozostaje nam jedynie czysty kod.

6. WP Bakery

Płatna wtyczka, jej cena to 46$.

WPBakery Page Builder  bardziej znana z wcześniejszej nazwy: Visual Composer. Bardzo popularna wtyczka, której popularność wynika głównie z faktu, że jest dołączana do większości motywów z Themeforest. Mi osobiście średnio przypadła do gustu, niezbyt czytelny interfejs.

Widżety. Do pluginu dołączone mamy do 33 widżety. W zestawie dostajemy również kilkadziesiąt szablonów; w tym zarówno pełne strony jak i tylko poszczególne sekcje.

W przypadku dezaktywacji, WP Bakery pozostawi po sobie masę shortcodes- niestety.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o darmowe rozwiązanie polecam Elementor, zarówno początkującym jak i zaawansowanym użytkownikom WordPressa. Jeśli darmowa wersja  Elementor nie posiada wszystkich potrzebnych dla Ciebie funkcjonalności warto przejść na płatną wersję Elementor lub kupić wtyczkę Thrive Architect.

Jeśli zależy Ci na jak największej konwersji i  potrzebujesz wtyczki np. do budowy Landing Page warto pomyśleć o Thrive Architect.

Ja zaczynałem i przez spory czas używałem Siteorigin, nie chciałem zmieniać, bo dobrze nauczyłem się tego edytora. I niestety to był błąd, bo praca na każdym innym tu opisanym pluginie jest sporo szybsza i daje więcej możliwości.

Fondy – bramka płatnicza

Wtyczka ułatwia biznesom e-commercowym na jeszcze szybsze i bezpieczniejsze przyjmowanie płatności online od klientów. FONDY bramka płatnicza wspiera całodobowo sklepy na WooCommerce w przyjmowaniu płatności dokonywanych kartami płatniczymi (m.in. Visa, MasterCard,Discover, JCB), bankowością online, płatnościami mobilnymi i innymi metodami płatności, w ponad 100 walutach. FONDY oprócz tego, iż oferuje szeroki wachlarz metod płatności, to operując w 120 krajach umożliwia łatwe rozszerzenie sprzedaży na rynki zagraniczne.

Prosta i intuicyjna konfiguracja FONDY na stronie sklepu pozwala na wybór formy w jakiej będzie oferowana płatność klientowi – można stronę płatności dopasować do wymogów i designu witryny sklepowej lub skorzystać z wielu dostępnych wzorów.
Z dodatkowych funkcjonalności jakie oferuje platforma FONDY warto wspomnieć o kalendarzu do płatności cyklicznych (np. za subskrypcje), o e-fakturach czyli możliwości wystawienia i wysłania faktury z guzikiem płatności “zapłać teraz”. Pobierz wtyczkę.

  1. Dzięki z przydatne informacje. Właśnie wypróbowałem Elementor do stworzenia statycznej strony głównej i rzeczywiście jest godny polecenia. Pozdrawiam.

  2. Jaki jest sens budowania strony na generatorze? Jak dla mnie to masa zbędnego kodu się generuje… Zawsze wolałem sam klepnąć parę linijek kodu. Jak już poruszacie ten temat, to który generuje najmniej syfu w kodzie?

  3. Pingback: Wordpress Do Strony- pl.wordpress.org

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top