6 powodów, dlaczego prowadzić bloga

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

Witam, w dzisiejszym wpisie zaprezentuję 10 moim zdaniem najważniejszych powodów, dlaczego warto założyć i prowadzić bloga, zwłaszcza jeśli prowadzisz swój biznes.

1. Założenie bloga jest dziecinnie proste.

Nie musisz być informatykiem by samemu założyć i prowadzić własny blog. Można wybrać jedną z darmowych platform jak np. WordPress i gotowe. Nie musisz też od razu kupować płatnych szablonów, w internecie są setki świetnych darmowych motywów ja np. ten motyw WordPress Pisanie postów, publikacja, a nawet optymalizacja wpisów pod SEO są dzecinnie proste.

2. Google wysoko pozycjonuje blogi.

Google bardzo dobrze indeksuje blogi. Wyobraź sobie stronę firmową na której jest standardowo kilka zakładek; oferta, galeria, kontakt. Na innej stronie natomiast, dodatkowo jest zakładka blog i kilkanaście wpisów. Google każdy z wpisów traktuje jako oddzielną podstronę. Jak myślisz, którą ze stron Google wyżej umieści w wynikach wyszukiwania?

3. Blog to świetne narzędzie promocji.

Pamiętaj, ludzie kupują od tych których znają i lubią. Prowadząc bloga, budujesz wokół siebie społeczność. Nie jesteś postrzegany jako sprzedawca tylko ekspert. Ludzie sami do Ciebie przyjdą jeśli będą potrzebować Twoich produktów i usług.

4. Przy pomocy bloga zbudujesz wartościową listę mailingową.

Mailing to nadal świetne narzędzie komunikacyjne z Twoimi potencjalnymi klientami. Możesz budować trwałe relacje, oferować czytelnikom produkty, usługi, czy po prostu informować o nowych wpisach na blogu. Pamiętaj jednaj, że ludzie coraz niechętnie dzielą się swoim adresem mailowym, dlatego warto dać im coś w zamian tzw. Lead Magnet. Może to być  np ebook, raport, checlista, które wyślesz swoim nowym subskrybentom. Mając bloga w oparciu o WordPress, newsletter skonfigurujesz dzięki wtyczce mail poet.

5. Blog to świetny zaczyn do Twojej przyszłej książki.

Jeśli piszesz dość długo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po przeredagowaniu swoich wpisów napisać swoją książkę. Możesz ją wydać w formie tradycyjnej lub np. ebooka, którego możesz sprzedawać lub dawać za darmo swoim czytelnikom.

6. Blogowanie jako dodatkowy dochód.

Istnieją dziesiątki sposobów by zmonetyzować swojego bloga. Możesz napisać wspomnianą książkę, stworzyć kurs, udzielać na blogu konsultacji, sprzedawać swoje produkty, pisać recenzje i testy produktów.  

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top