wtyczki bezpieczeństwa wordpress

10 najlepszych wtyczek do WordPress zabezpieczających Twoją stronę.

Masz stronę firmową, sklep internetowy, a może po prostu bloga opartego o system WordPress. Od samego początku powinieneś zainstalować wtyczki bezpieczeństwa, które będą chronić Twoją stronę internetową. Człowiek uczy się na błędach mawiają, w pełni się z tym zgadzam. Kiedyś nie przykładałem wagi do kwestii dodatkowego zabezpieczania stron internetowych za pomocą wtyczek, ponieważ uważałem, że wystarczą mi zabezpieczenia WordPressa. Aż w końcu jedna ze stron moich klientów została zaatakowana.

Miałem spory problem, google zablokowało stronę mojego klienta i dłuższy czas mi zajęło odkręcenie całej sytuacji. Smród pozostał. Dlatego dziś instalacja wtyczki bezpieczeństwa to jedna z pierwszych czynności, gdy robię stronę www opartą o WordPress.

Wtyczki bezpieczeństwa zapewnią Ci:

– monitorowanie bezpieczeństwa Twojej strony;
– skanowanie plików;
– wykrywanie złośliwego oprogramowania;
– Monitorowanie czarnej listy;
– firewall;
– uchronią przed “zgadywaczami haseł”;
– powiadomią Cię o wykryciu zagrożenia bezpieczeństwa.

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie wybierz bezpieczny hosting

Od wyboru hostingu zaczyna się tak naprawdę bezpieczeństwo Twojej strony www. Wybierz taki hosting, który ma już wdrożone zabezpieczenia. Ja od wielu lat używam hostingu w hekko.pl 

Wtyczki do WordPressa, które ja polecam:

1. Sucuri scanner

Jedna z moich najczęściej używanych wtyczek bezpieczeństwa. Dostępna w wersji darmowej i rozszerzonej płatnej (jeśli chcemy ochronę firewall musimy niestety zapłacić). Nawet w wersji darmowej to bardzo dobre narzędzie. Gdy coś się dzieje nie tak z naszą witryną dostajemy natychmiast powiadomienia na adres email (np. o próbie zalogowania się na naszą stronę internetową), skanuje złośliwe oprogramowanie.

2. iThemes Security

Według twórców tej wtyczki, chroni ona Twoją stronę internetową przed atakami hakerów na 30 różnych sposobów. Obsługa wtyczki jest banalnie prosta i intuicyjna. Jednym kliknięciem włączamy kompletną ochronę. Liczba pobrań wtyczki to ponad 700 000 razy, co o czymś świadczy. Za pomocą integracji Google reCAPTCHA można dodać dodatkową ochronę logowania do Twojego panelu administracyjnego.

3. Wordfence

Posiadam ją m.in. na stronie na której właśnie jesteś. Dostępna w wersji darmowej i płatnej. Dla mniejszych witryn wersja darmowa jest jak najbardziej wystarczająca . Zwalcza złośliwe oprogramowanie, spam. Monitoruje ruch na żywo, odnotowując każdą aktywność; logowanie, wylogowanie, boty, czy osoby odwiedzające witrynę. Oferuje unikalne narzędzia takie jak logowanie za pomocą smartfona i kontrolę haseł.

4. WP fail2ban

Całkowicie darmowa wtyczka bezpieczeństwa dla stron postawionych na WordPress. Bardzo prosta w użyciu. Oferuje bardzo ciekawe opcje blokowania zgadywaczy haseł, spamerów.

5. All In One WP Security & Firewall

Jedna z najbardziej funkcjonalnych wtyczek tego typu. Ma bardzo przejrzysty interfejs. Za pomocą ciekawych liczników określa siłę bezpieczeństwa strony i podpowiada co należy zrobić by je poprawić. Dostępne we wtyczce funkcje podzielono na 3 kategorie: podstawową, średnio-zaawansowaną i zaawansowaną. Wtyczka blokuje zgadywaczy haseł i zabezpiecza bazy danych i pliki.Wtyczka ta jest całkowicie bezpłatna, bez żadnych opcji premium.

6. Jetpack

Wtyczka kombajn. Funkcja bezpieczeństwa to jedna z wielu funkcji tej wtyczki. Posiada wiele modułów np. moduł Protect jest darmowy, zapewnia przyzwoitą ochronę i blokuje podejrzane działania. Jedną z wad tej wtyczki jest jej wpływ na szybkość wczytywania się strony internetowej.

7. SecuPress Free — WordPress Security

To jedna z nowszych wtyczek bezpieczeństwa. Jej twórcą jest Julio Potier, z którego stajni wyszły takie “diamenciki” jak WP Rocket i Imagify. Dostępna jest w wersji darmowej jak i premium. Wtyczka ma bardzo prosty i przejrzysty interfejs. Pomaga wykryć te motywy i wtyczki WordPress, które są podatne na ataki lub, które już  zostały zmodyfikowane i posiadają złośliwy kod.

8. BulletProof Security

W wersji darmowej wtyczka zawiera mnóstwo funkcji dla przeciętnej strony internetowej: monitorowanie logowania, kopie zapasowe bazy danych i przywracanie, skaner złośliwego oprogramowania, narzędzia antyspamowe, ukryte foldery wtyczek, dziennik zabezpieczeń, tryb konserwacji.

9. VaultPress

Działa podobnie do takich wtyczek jak iThemes Security Pro i Sucuri Scanner. W przypadku tej wtyczki musisz zapłacić, by mieć na swojej stronie internetowej jakąkolwiek ochronę. Jednak w porównaniu z cenami innych wtyczek w wersji premium, wtyczka ta jest niedroga.

10. Google Authenticator

Wtyczka ta zawiera bardzo bezpieczne i łatwe do skonfigurowania dwuetapowe  uwierzytelnianie. Zamiast polegać tylko na samym haśle, które można odgadnąć, wtyczka ta dodaje drugą warstwę  zabezpieczeń do Twojej strony internetowej. Posiada bardzo prosty interfejs i nie ma żadnych opcji płatnych.

Kilka porad na zakończenie:

  • Jeśli szukasz darmowej wtyczki bezpieczeństwa WordPress to polecam– All In One WP Security & Firewall, Sucuri Security (darmowa wersja,) lub Wordfence Security.
  • Jeśli chcesz zastosować uwierzytelnianie dwuskładnikowe – Google Authenticator
  • Dla początkujących polecam wtyczkę bezpieczeństwa – All In One WP Security & Firewall.
  • Wtyczki z najlepszą ochroną –  Sucuri Security, SecuPress, Jetpack lub iThemes Security.

Jeśli znasz wtyczki bezpieczeństwa, które możesz polecić podziel się nimi w komentarzu.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tworzenia stron internetowych czy ich promowania odezwij się do mnie: dariuszpichalski@gmail.com

2 thoughts on “10 najlepszych wtyczek do WordPress zabezpieczających Twoją stronę.”

  1. Dobrze, super. A co zrobić jeśli zależy Nam na oszczędzeniu wordpress’a i najważniejsze jest dla Nas szybkość ładowania strony. Nie chcemy bardzo śmiecić naszego systemu wtyczkami, ale chcemy go dodatkowo zabezpieczyć ? która wtyczka najmniej obciąża system wordpress’a ? i jednocześnie jest skuteczna ?

    1. Cześć Krzysztof. Zainstaluj sobie lekki motyw Astra lub Ocean WP + Lekka darmowa wtyczka bezpieczeństwa: SecuPress + wtyczki przyśpieszające stronę: Smush It, cache enabler, Gzip compression. Zrób optymalizację zdjęć do strony poprzez zmniejszenie wagi np. poprzez stronę https://imagecompressor.com/
      Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry