10 motywów dla WordPress, które pomogą Ci ruszyć ze stroną biznesową

Ocena wpisu
5/5

Spis treści

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi, gdy ktoś z naszego otoczenia mówi: „Znalazłam sukienkę w internecie?” lub „zamówiłem usługę w internecie”. Od roku do roku liczba użytkowników globalnej sieci rośnie również na całym świecie, jak i w Polsce. Zgodnie z ostatnim badaniem Gemius/PBI w styczniu 2019 r. z internetu korzystało 28,6 mln Polaków (14,2 mln kobiet oraz 14,4 mln mężczyzn). Według innego raportu od Interaktywnie.com, w 2019 roku Polacy wydadzą 50 mld złotych na zakupy online. Czyli każdy użytkownik internetu mieszkający w Polsce planuje spędzić ponad 1700 zł w ciągu tego roku!

Jak widać z raportów, obecność strony internetowej pozwala zwiększyć grono odbiorców produktów i usług dla Twojego biznesu. A jeśli jeszcze nie masz witryny biznesowej, to tracisz bardzo dużo. Więc nie ma na co czekać. Warto zadbać o stronę internetową, która będzie przyciągać klientów i zwiększać Twój przychód. A my Ci pomożemy. 🙂

Przygotowaliśmy listę ze stylowymi i funkcjonalnymi szatami graficznymi dla WordPress. Obecnie jest to najpopularniejszy system do tworzenia różnych typów stron internetowych. To stało się możliwe dzięki szerokiemu wyborowi darmowych i płatnych wtyczek oraz motywów, częstym aktualizacjom, wygodnemu interfejsowi użytkownika i dużej liczbie materiałów pomocniczych. I w rezultacie ponad 33% wszystkich stron na świecie działa w oparciu o WordPress (zgodnie z danymi od W3Techs.org):popularność cms WordPress

Rysunek 1. Popularność WordPess według W3Techs.org

Poniższe motywy należą do kategorii bestsellerów na stronie TemplateMonster. Ich popularność spowodowana następnymi zaletami:

  • Są one responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dlatego Twoja strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach internautów.
  • Każda templatka posiada własne rozbudowane wtyczki i widgety. Za ich pomocą można stworzyć profesjonalną stronę bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.
  • Kompatybilne z popularnymi wtyczkami dla WordPress. Jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe opcje, możesz to zrobić bez dodatkowych problemów.
  • Templatki mają poprawny kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.
  • W paczce z motywami można znaleźć pliki PSD i/oraz obrazki komercyjne.
    Templatki posiadają gotowe projekty strony głównej i podstron, układy różnych elementów witryny itp. To wszystko pozwoli szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.
  • Motywy są wspierane przez specjalistów od TempalateMonster. Wsparcie dostępne jest  24/7 i z chęcią pomoże rozwiązać różne problemy użytkowników.
    Zapraszamy więc do bliższego zapoznania się z wybranymi motywami.

Imperion

Imperion należy do uniwersalnych motywów i nadaje się do tworzenia popularnych typów stron internetowych. Templatka posiada 10 tematycznych układów dla strony domowej oraz wygodne opcje zarządzania wygładem. To pozwala wybrać interesujący projekt i w prosty msposób dopasować go do własnych potrzeb. Oprócz tego w paczce z templatką umieszczone są obrazki komercyjne. Można je stosować na stronie bez żadnych ograniczeń.

Do motywu był dodany Revolution Slider, TM Timeline, The Event Calendar, zestaw rozszerzeń dla WooCommerce oraz popularne wtyczki Cherry. Templatka także zawiera Elementor i wtyczki JetElements oraz JetMenu, które rozszerzają jego możliwości. Ona również wspiera fonty od Google, co pozwala używać stylowe typografie na stronie.Imperion WordPress Theme

Szczegóły |  Live Demo

Monstroid2

Za pomocą tego motywu można stworzyć praktycznie dowolną stronę biznesową i nie tylko. Monstroid2 zawiera 300+ gotowych projektów stron, 500+ układów elementów witryny i specjalne rozszerzenie Magic Buton. Za jego pomocą można łączyć kilka układów w jednym projekcie i tworzyć własne designy stron. Motyw również zawiera szereg widgetów, co pozwala dodawać różne typy zawartości na stronę.

Do podanego motywu został dodany Elementor i wszystkie rozszerzenia do niego od zespołu ZEMEZ: JetElements, JetMenu, JetBlog, JetThemeCore, JetBlocks, JetTabs, JetReviews, JetPopup itd. Każda z tych wtyczek dodaje szereg dodatkowych widgetów do wizualnego kreatora stron. Dzięki temu możesz szybko dodać nowe opcje na stronę dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuść”. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Motyw ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

monstroid wordpress

Szczegóły |  Live Demo

JohnnyGo

Jeśli poszukujesz stylowego szablonu dla swojej strony firmowej, która oferuje różne usługi domowe czy remontowe, zwróć uwagę na JohnnyGo. Ten motyw posiada 25 stylowych układów dla strony głównej, które poświęcone są popularnym tematom niszowym. Dlatego na pewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie. Oprócz tego wybrany projekt można szybko dopasować do własnych potrzeb za pomocą rozbudowanych opcji personalizacji.

Motyw JohnnyGo opiera się o Cherry Framework 5.1, dzięki temu zawiera rozbudowane wtyczki i widgety Cherry. Także do użycia dostępne są specjalne rozszerzenia tematyczne, wizualny kreator stron Elementor i dodatkowe wtyczki do niego. Motyw również ma poprawny kod, który został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

johnny go

Szczegóły |  Live Demo

24.Storycle

Motyw 24.Storycle idealnie nadaje się do tworzenia blogów i portalów informacyjnych. Wybierając go możesz skorzystać z 16 ciekawych układów dla strony domowej, 10 gotowych projektów strony strtowej, 7 układów dla bloga i szeregu projektów nagłówka czy stopki. Dzięki temu będziesz mógł zmienić wygląd witryny tak, aby ona spełniała wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania użytkowników.

Funkcjonalność motywu jest realizowana w oparciu o Cherry Framework 5.1. To pozwala korzystać z rozbudowanych wtyczek i widgetów Cherry. Oprócz tego templatka posiada Elementor i rozszerzenia dla niego: JetElements, JetMenu, JetBlog, JetTabs, JetReviews oraz JetTricks. Motyw także wspiera WPML, AMP i jest kompatybilny z innymi wtyczkami dla WordPress. Jest on również jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Live Demo

Educat

Ten motyw jest przeznaczony do tworzenia różnych typów stron edukacyjnych. Za jego pomocą możesz stworzyć zwykłą stronę uczelnianą oraz portal z kursami sprzedawanymi online. Pomogą w tym dołączone widgety oraz specjalna wtyczka LearnPress. Motyw ma sporo opcj personalizacji, które pomogą Ci dopasować stronę do własnych potrzeb.

Oprócz wspominanej wtyczki LearnPress do motywu został dodany wizualny edytor KingComposer i 40+ modułów treściowych do niego. Templatka także jest kompatybilna z WooCommerce, YoastSEO, MailChimp i innymi popularnymi dodatkami dla WordPress. Wspiera również czcionki od Google i technologię Retina. Motyw również jest responsywny i przyjazny do SEO.

 

educat learnpress wordpress

Szczegóły |  Live Demo

Meltony

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia profesjonalnych stron biznesowych. Templatka ma elegancki projekt, który został wykonany w szarych barwach. Dzięki temu uwaga internautów będzie skupiona na zawartości witryny. Dodatkową zaletą projektu są ciekawe efekty animacyjne. Dzięki nim strona „ożywa” podczas przewijania w górę-dół oraz najechania na elementy witryny.

Motyw Meltony posiada rozwijane menu, dynamiczny suwak, galerię, newsletter, popup i opcje mediów społecznościowych. Oprócz tego do templatki dodany jest wizualny kreator stron Elementor i wtyczka JetElements, która rozszerza jego możliwości. Dzięki temu możesz szybko tworzyć strony i zarządzać elementami na zasadzie „Przyciągnij i Upuść”. Podany motyw także jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami www.

meltony

Szczegóły |  Live Demo

Worky

Planujesz odświeżyć projekt dla strony biura architektury? Trafiłeś na dobry motyw. Ma on nowoczesny wygląd, w którym połączone są efekty animacyjne i jakościowe obrazki. Przy tym strona nie jest przeciążona elementami graficznymi i skryptami, dlatego będzie szybko się wczytywać na różnych urządzeniach. Także warto wydzielić wygodne opcje personalizacji i obecność obrazków komercyjnych w paczce z templatką.

Wybierając ten motyw możesz korzystać z MegaMenu, dynamicznego suwaku, galerii i mediateki, opcji mediów społecznościowych i różnych widgetów. Na okładzie motywu jest również edytor stron Elementor i dodatkowe widgety dla niego. A jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe funkcje możesz zainstalować popularne wtyczki dla WordPress. Motyw wspiera czcionki o Google i technologię Retina.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top